به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، پیکر آیت‌الله سید ابوالفضل میرمحمدی زرندی بعدازظهر امروز با حضور علما، طلاب، مسئولان و مردم ولایتمدار استان قم از مسجد امام حسن عسکری علیه‌السلام به سمت حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) تشییع شد.
پیکر این عالم ربانی بعد از اقامه نماز توسط آیت‌الله سید موسی شبیری زنجانی از مراجع بزرگوار تقلید در رواق شهید مطهری آستان مقدس فاطمه معصومه سلام‌الله علیها دفن شد.
آیت الله سید ابوالفضل میرمحمدی زرندی در سال‌ ۱۳۰۲ هجری‌ شمسی‌ در بخش‌ زاویه‌ زرند از توابع‌ شهرستان‌ ساوه‌ در خانواده‌ای‌ مذهبی‌ دیده‌ به‌ جهان‌ گشود.
او تحصیلات‌ ابتدایی‌ را در زادگاهش‌ به‌ پایان‌ رساند و در سال‌ ۱۳۲۰ ایامی‌ که‌ کیان‌ حوزه‌های‌ علمیه‌ در خطر بود و کمتر کسی‌ رغبت‌ به‌ تحصیل‌ علوم‌ حوزوی‌ داشت‌، روحیه‌ و علاقه‌ وافرش‌ به‌ تحصیل‌ علوم‌ دینی‌ او را به‌ حوزه‌ مقدس‌ علمیه‌ قم‌ رهنمون‌ ساخت‌.
آیت‌الله میرمحمدی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ابتدا به سمت حاکم شرع دادگاه انقلاب اسلامی شهرستان قم انتخاب شد و در سال ۱۳۵۸ و در پی صدور فرمان عفو امام خمینی، مسئول نظارت بر این فرمان در بعضی از استان‌ها شد.
او سپس به ریاست دادگاه تجدید نظر قم منصوب شد و پس از آن مسئولیت گزینش و نیز اعزام قضات شرع به شهرستان‌ها را عهده‌دار شد. در سال ۱۳۶۰ به سمت ریاست شعبه ۲ دیوان عالی منصوب شد و در انتخابات میان‌دوره‌ای شورای عالی قضایی در مرداد ۱۳۶۱، نامزد عضویت در آن شورا شد که توانست با کسب ۹۱۰ رأی قضات سراسر کشور، به عضویت شورای عالی قضایی برگزیده شود.
در سومین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری نامزد نمایندگی مجلس فوق از استان مرکزی شد و با رأی مردم استان مرکزی به نمایندگی مجلس خبرگان رهبری برگزیده شد.
وی در انتخابات پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان با کسب یک میلیون و ۹۶۲ هزار و ۹۴۴ رأی به عنوان نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان انتخاب شد. او ریاست سنی مجلس خبرگان رهبری را بر عهده داشت.
گفتنی است، مراسم بزرگداشت این عالم ربانی، امشب دوشنبه بعد از نماز مغرب و عشاء از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی و با حضور علما، بزرگان، طلاب، مسئولان و اقشار مختلف مردم در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت معصومه سلام‌الله علیها برگزار می شود.