به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام سید حسین مؤمنی بعد از نماز مغرب و عشاء در شبستان امام خمینی(ره) طی سخنانی اظهار داشت: در کتاب جهاد النفس وسایل الشیعه روایان بسیار نایابی در خصوص سیر و سلوک بیان‌شده است که راه عرفان را برای انسان نشان می‌دهد.
وی افزود: در این کتاب در روایتی به سه نکته اساسی و کلیدی و مهم و مبتلابه اشاره‌شده است و راه چهارمی نیز ندارد لذا باید به همین سه نکته بسیار اصولی توجه جدی و عمیق شود.
سخنران حرم بانوی کرامت خاطرنشان کرد: نکته اول این است اگر کسی تمام هم‌وغم و تلاشش برای آخرت باشد خداوند غم دنیایش را مرتفع خواهد کرد لذا انسان باید تمام تلاشش معطوف به انجام تکالیف باشد و خداوند هم وعده داده است که رازقیت خود را به نحو احسن انجام خواهد داد.
مؤمنی تأکید کرد: دستور دوم در خصوص باطن افراد است و روایت توصیه می‌کند اگر کسی باطن خود را آراسته به معنویت نماید خداوند ظاهر فرد را نیز منور به نور معنویت خواهد کرد.
وی افزود: اگر کسی از معاصی دوری کند و به نامحرم نگاه نکند خداوند چهره‌اش را نورانی خواهد نمود و نگاه به نامحرم چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی نور را چهره را زایل می‌کند.
استاد حوزه علمیه یادآور شد: توصیه سوم روایت نیز این است که اگر کسی رابطه خود را باخدا اصلاح نماید، رابطه‌اش با مردم نیز اصلاح خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: اگر انسانی رابطه‌اش با خداوند بر مبنای حقیقت و عبودیت استوار شود، محبوب قلوب مردم می‌شود و اصلاً نیازی ندارد برای به دست آوردن جایگاه جای حق و باطل را عوض نماید .
سخنران حرم بانوی کرامت تأکید کرد: بدبخت کسی است که آخرت خود را به خاطر دنیا بفروشد و بدبختر از این کسی است که آخرت خود را برای دنیای دیگران بفروشد و برای خوش‌خدمتی به دیگران حقیقت را کتمان نماید.