به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، امروز دختران قمی و دخترانی از دیگر شهرستان ها اولین چادر خود را در مجاورت آستان  بانوی کرامت بر سر کرده و سن تکلیف خود را در آستان مقدس کریمه اهل‌بیت علیه‌السلام جشن گرفتند.
در این جشن عبودیت و بندگی که از لبیک فرشتگان ۹ ساله به خداوند باری تعالی پر بود هزار و ۵۰۰ دختر ۹ ساله با خداوند میثاق بستند که در صراط بندگیش حرکت کنند.
 دختران ۹ ساله امروز در آستان مقدس بانوی کرامت با خداوند عهد بستند که مانند حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها سربازی باشند برای ولایت و یاوری باشند برای امام زمان خویش تا مسیر رسیدن به تمدن بزرگ اسلامی و زمینه عبور از پیچ تمدنی و عبور از فتنه‌ها برای رسیدن به عصر «امت – امامت» فراهم شود؛ عصری که تمامی انبیای الهی منتظر آن بوده و مژده رسیدن آن را داده‌اند.
امروز نوگلان۹ ساله در قالب نمایش عروسکی با مفاهیم توحید، خداشناسی، بهشت و جهنم، صفات خداوند و این مبنا که خداوند مهربان و رحمتی برای عالمیان است، آشنا شدند.
جشن تکلیف « شده‌ام ۹ ساله» با مسابقات هیجان‌انگیز و سرودهای زیبای همخوانی و سلام به حضرت معصومه سلام‌الله علیها برگزار شد و دختران ۹ ساله در این جشن برای اولین بار با احکام مرتبط با اسلام و تکلیف آشنا شدند.
همچنین در این همایش بزرگ به ۱۵ نفر از دختران شرکت‌کننده در مسابقات فیش تبرکی غذای آستان مقدس بانوی کرامت اهدا شد.
گروه سرود « دختران بهشتی» در این همایش با اجرای دو سرود به دختران ۹ ساله حرمت و اهمیت چادر و انتظار فرج را یادآوری کرد و به دختران تازه به تکلیف رسیده حاضر در این جشن بزرگ یادآور شدند که باید مانند حضرت معصومه سام الله علیها «چادر خود را دوست بدارند» تا بتوانند یاوری برای امام عصر خویش یعنی امام زمان(عج) باشند.
در حاشیه این جشن باشکوه، کتاب« سلام خداجونم» که نامه‌های صمیمانه یک دختر ۹ ساله به خداوند است به صورت نیم‌بها در اختیار دختران حاضر در جشن قرار گرفت.
لازم به ذکر است، اولین مسابقه احکام دختران ۹ ساله پس از این جشن در آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها بر اساس این کتاب برگزار خواهد شد.
این مسابقه  احکام که ویژه دختران ۹ ساله است پنجشنبه ۲۶ دی‌ماه ساعت ۱۱ صبح در حرم مطهر حضرت معصومه سلام‌الله علیها برگزار خواهد شد.
اجرای میثاق نامه و عهد با خداوند برای حرکت در مسیر عبودیت و بندگی و آغاز سفری برای بهشتی شدن پایان‌بخش برنامه‌های جشن تکلیف «شده‌ام ۹ ساله» در آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها بود.