به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، آیت الله صدیقی امشب در مراسم ختم آیت الله رسولی محلاتی که بعد از نماز مغرب و عشا در شبستان امام خمینی(ره) برگزار شد، گفت: طبق آیات قرآن کریم، انسان باید همواره همراه صادقین باشد و مصداق بارز صادقین، امام زمان(عج) است. ائمه اطهار(ع) در زمان خودشان هم واسطه فیض و هم مصداق صادقین بوده‌اند، مردم نیز مکلف هستند با آنان همراهی نمایند و ولی خدا را تنها نگذارند.
وی افزود: این لطف و اکرام خداست که سفره ایمان را در دل‌های شیعیان مزین نموده و معرفت خود را در دل‌ها افکنده که نعمتی عظیم است.
سخنران حرم بانوی کرامت تأکید کرد: همراهی با صادقین که اهل‌بیت(ع) مصداق بارز آن هستند هم باید اعتقادی، قلبی و طاعتی باشد تا بتوان از این همراهی به کمال و سعادت دست پیدا کرد.
وی یادآور شد: علما و فقهای شیعه پرچم‌داران مذهب و دین در عصر غیبت هستند و خداوند به برکت وجود آن‌ها بلا دفع می‌کند.
وی افزود: مرحوم رسولی محلاتی از امتیازات خاصی برخوردار بود؛ وی جزو سابقین انقلاب بوده و قبل از مرجعیت امام خمینی(ره) با آمام آشنا و در دروس فقه و اصول امام شرکت می‌کردند؛ در دوران انقلاب و بعد از انقلاب هم در خطرات کنار امام بود.
صدیقی تأکید کرد: مرحوم محلاتی در خط ولایت و امامت بود و هیچ‌گاه دنبال شهرت و رقابت سیاسی و مناصب نرفت؛ هیچ ادعایی نداشتند و هیچ پست و مقامی را تقاضا نکرد.
وی خاطرنشان کرد: اخلاق حسنه ایشان در برخورد با مراجعین، بی‌تکلف بودن و… از صفات برجسته او بود و برای خدمتگزاری، تحقیقات علمی، تألیف و… نشاط خود را حفظ کرده بود.
سخنران حرم بانوی کرامت در ادامه گفت: ایشان مؤلف و محقق پرتلاشی بودند و بیش از ۱۰۰ جلد کتاب تألیف، تحقیق، ترجمه و تصحیح نموده‌اند که تمامی آثار قلمی ایشان قابل‌استفاده است.
صدیقی تأکید کرد: درس خواندن به سبک پژوهش محور و ارائه تحقیقات و تألیفات علمی یک جهاد علمی است و جهاد علمی یکی از برجستگی‌های مرحوم رسولی محلاتی بود.
وی افزود: ایشان امین امام راحل و رهبری بود و هیچ‌گاه از ولایت فاصله نگرفت. او ارادت خاصی به رهبری داشت و لحظه‌ای رهبری را تنها نگذاشت.
وی در پایان با اشاره به شهادت سردار سلیمانی و حادثه سقوط هواپیما گفت: اخلاص این شهید نشان داد که خداوند چه عزتی به وی عطا نموده است و تمام خدمات و جان‌فشانی‌هایش به ثمر نشست. بی‌انصافی است که این‌همه خدمات بی‌نظیر سپاه پاسداران را نادیده بگیریم و به خاطر سقوط یک هواپیما که خطای انسانی بوده چشممان را بر همه‌چیز ببندیم.