به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، ثبت‌نام دوره‌های قرآنی و معارفی مرکز قرآن و حدیث برای فصل زمستان از ۲۸ دی‌ماه آغاز می‌شود.

ثبت‌نام دوره‌ها با استفاده از سایت مرکز قرآن و حدیث آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها به آدرس www.qhkarimeh.ir انجام خواهد شد.

خواهران علاقه‌مند در سه مقطع کودک، نوجوان و بزرگ‌سال می‌توانند در دوره‌های قرآنی و معارفی مرکز قرآن و حدیث شامل دوره‌های قرآن و تفسیر، فقه و احکام کاربردی، حدیث و علوم حدیث، اخلاق تربیت و کلام اعتقادات ثبت‌نام کنند.

دوره‌های قرآنی و تفسیری مرکز برای خواهران در سه مقطع سنی کودک، نوجوان و بزرگ‌سال شامل تفسیر ترتیبی، تفسیر تنزیلی، تفسیر منتخب، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم، ترجمه و مفاهیم ادعیه و زیارات و تدبر در قرآن و قصه‌های قرآنی ویژه کودکان می‌شود.

در دوره فقه و احکام کاربردی نیز احکام عمومی و احکام بانوان برای حاضران در دوره‌ها تدریس و بررسی و در دوره حدیث و علوم حدیثی نیز کلاس‌های ترجمه و مفاهیم نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه برای بانوان برگزار می‌شود.

تربیت کودک و نوجوان، تربیت توحیدی فرزندان، آیین همسرداری، تدبیر و قدرت زن در حل مسائل خانواده، سبک زندگی اسلامی، تغذیه سالم از دیدگاه اسلام، سلامت از دیدگاه اسلام و اخلاق عمومی از مجموع دوره‌هایی هستند که در قالب دوره‌های اخلاق و تربیت برای بانوان برگزار می‌شوند.

همچنین در دوره کلام و اعتقادات نیز دوره‌های مهدویت و آشنایی با فرقه‌های فعال در ایران برگزار خواهد شد.

مهلت ثبت‌نام در دوره‌های قرآنی و معارفی مرکز قرآن و حدیث برای خواهران تا ۴ بهمن‌ماه بوده و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دوره‌ها می‌توانند با شماره ۳۷۱۷۵۵۱۵ تماس برقرار نمایند و یا به‌صورت حضوری به واحد خواهران مرکز قرآن و حدیث واقع در شبستان نجمه خاتون سلام‌الله علیها ی حرم مطهر مراجعه کنند.

لازم به ذکر است، مرکز قرآن و حدیث غیرازدوره‌های حضوری به‌ صورت غیرحضوری در ۱۷ رشته قرآنی و معارفی از علاقه‌مندان ثبت‌نام می‌کند.

ثبت‌نام دوره‌های غیرحضوری همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۱۳ در واحد برادران مرکز قرآن و حدیث واقع در شبستان نجمه خاتون سلام‌الله علیها انجام می‌شود و علاقه‌مندان برای کسب اطاعات بیشتر درباره دوره‌های غیرحضوری می‌توانند با شماره ۳۷۱۷۵۵۳۰ تماس گیرند.