به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام شهاب‌الدین غفاری طی گفت‌وگویی اظهار کرد: مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل‌بیت(س) با هدف شناسایی و پرورش استعدادها در زمینه قرائت، ترتیل و حفظ قرآن کریم اقدام به جذب قاریان مستعد کرده است.
وی افزود: قاریان مستعد پس از ثبت‌نام و قبولی در مصاحبه ورودی به کارگاه‌های آموزش تخصصی هدایت می‌شوند که با حضور اساتید مجرب و بین‌المللی برگزار می‌شود.
رئیس مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل‌بیت(س) ادامه داد: در پایان دوره آموزشی، قاریان ممتاز به کمیته فنی قاریان حرم مطهر معرفی می‌شوند.
وی با بیان این‌که شرط سنی قاریان نوجوان از ۱۱ تا ۱۷ سال است، خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت نام تا روز سه شنبه هشتم بهمن ماه ۱۳۹۸ از ساعت ۱۶ تا ۱۹ به مرکز قرآن حدیث کریمه اهل‌بیت(س) در شبستان نجمه خاتون مراجعه کنند.
غفاری گفت: در مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل‌بیت(س)، آموزش معارف قرآن و حدیث به ‌صورت حضوری و غیرحضوری در دو بخش خواهران و برادران برای رده‌های سنی هشت سال به بالا در گرایش‌های علوم و فنون قرائت، حفظ قرآن، معارف قرآنی و حدیثی و تربیت مربیان انجام می‌پذیرد.