به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام علی فتح‌الله زاده طی گفت‌وگویی با بیان اینکه فعالیت‌های مختلف در حرم مطهر بر اساس سند چشم‌انداز آستان و سیاست‌های راهبردی دو سالانه معاونت فرهنگی دنبال می‌شود، اظهار کرد: سند چشم‌انداز ۲۰ ساله آستان مقدس اشاره به پویایی، شکوفایی، توسعه کمی و کیفی فعالیت‌ها، جذاب‌سازی و ارائه خدمات مناسب برای بازدیدکنندگان دارد و ما با توسعه قالب‌های ارائه خدمات تلاش کرده‌ایم تا به این موضوعات بپردازیم و ارتباط‌های مورد نیاز را با مخاطبان خود رقم بزنیم.

وی با بیان اینکه هدف اصلی ما نشر فرهنگ قرآن و معارف اهل‌بیت(ع) با استفاده از ظرفیت آثار موزه است، اضافه کرد: سیاست‌هایی که در این موزه دنبال می‌شود جدای از سیاست‌های آستان مقدس نیست و این حرکت هم‌سو با اهداف آستان است که حرکت موزه را به نتیجه خواهد رساند.

مدیر موزه آستان مقدس بانوی کرامت تصریح کرد: ارائه محتواهای تخصصی بر اساس نیاز بازدیدکنندگان یکی از اولویت‌های مورد نظر موزه آستان مقدس است که در راستای تقویت بخش روایت‌گری دنبال می‌شود، با این اقدام دیگر فقط به بیان تاریخ آثار نمی‌پردازیم بلکه پیام‌هایی که مرتبط با آثار است را با توجه به نیازهای مخاطب خود تبیین خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه نگاه عبرت‌آمیز نه صرفا تاریخی، یا همان نگاه هوشمندانه در معرفی آثار موزه مورد توجه قرار گرفته است، تصریح کرد: در کمیته محتوایی موزه آستان مقدس تعیین می‌کنیم که کدام آثار با توجه به نیاز مخاطبان به صورت تفصلی‌تر به آن‌ها معرفی شود.

فتح‌الله زاده خاطرنشان کرد: در حوزه معرفی آثار، بازدیدکنندگان به سه گروه متخصص، عمومی و دانش‌آموزی و نوجوانان تقسیم‌بندی شده‌اند و هر کدام از این گروه‌ها با آثار مرتبط با خود که جذابیت بیشتری نیز برای آن‌ها دارد به صورت جامع‌تر آشنا می‌شوند.