به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام حائری کرمانشاهی روز گذشته در محفل سخنرانی شبستان امام خمینی(ره) اظهار کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران روز ولادت حضرت زهرا سلام‌الله علیها به‌عنوان روز مادر و هفته زن نام‌گذاری شده است.

وی افزود: وقتی یک معصوم کلامی را بیان می‌کند یعنی نفس کلام نیز معصوم بوده و از افراط‌وتفریط و احساسات به دور است به همین خاطر وقتی رسول خدا(ص) می‌فرمایند دخترم فاطمه(س) مادر من است در این کلام نکات بسیار مهمی نهفته است.

سخنران حرم بانوی کرامت خاطرنشان کرد: خصوصیت اول مادر این است که تا مادر نباشد تولدی نیست یعنی ریشه و خصوصیت دوم پرورش انسان توسط مادر است و ادامه حیات انسان متولدشده منوط به وجود مادر است.

وی تأکید کرد: ریشه دین، توحید و خداپرستی بر اساس کلام رسول خدا(ص) وجود مبارک حضرت زهرا سلام‌الله علیها است و پرورش دین و حاکمیت دین بر جهان به‌واسطه حضرت زهرا سلام‌الله علیها رقم زده می‌شود.

حائری کرمانشاهی یادآور شد: انسان اگر بخواهد به خدا برسد باید افراط‌وتفریط را کنار گذارد به همین خاطر جامعه تشیع همگی باید عادل و براساس عدالت رفتار نمایند و در صراط مستقیم گام بردارند.

وی افزود: یکی از مشکلات جامعه افراط‌وتفریط است به‌گونه‌ای از یک‌سو شخصی نماز شب خوان است اما کاری به استکبار و انقلاب ندارد به همین خاطر این معنایی به غیر استقامت در صراط مستقیم است.

وی در ادامه گفت: نمونه بارز انسان‌هایی که عدالت‌پیشه بوده و در صراط مستقیم گام برداشتند شهید سلیمانی بود که خداوند نیز به ایشان عظمت الهی عطا نمود چراکه وی در مسیر زندگی خود در صراط مستقیم قدم برداشت و استقامت داشت.

حائری کرمانشاهی تأکید کرد: وقتی خداوند عزت بی‌نهایت دارد زمانی هم که بخواهد به کسی عزت بدهد عزت بی‌نهایت عطا می‌کند.

سخنران حرم بانوی کرامت خاطرنشان کرد: برای انسان آغازی است اما هیچ‌چیزی برای انسان پایان ندارد چون انسان می‌تواند به مقامی برسد که به‌جز خدا نبیند و ملائکه از درک مقام انسان عاجز شوند.

وی افزود: خداوند برای نشان دادن قدرت خود انسان را از گل و حضرت عیسی را بدون پدر خلق نمود تا عظمت مادر مشخص شود.