به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام محمد مهدی ماندگاری شب گذشته بعد از نماز مغرب و عشاء در محفل سخنرانی شبستان امام خمینی(ره) با اشاره به اهمیت حضور مردم در انتخابات اظهار کرد: انتخابات پیش‌روی اسفندماه یکی از امتحانات الهی برای مردم ایران اسلامی است.

وی افزود: مادر سه ویژگی و سه وظیفه اساسی دارد که باید به‌درستی این مسائل مورد تبیین واقع شود.

سخنران حرم بانوی کرامت خاطرنشان کرد: نخستین ویژگی مادر، واسطه خلقت بودن است به همین علت مادر وظیفه دارد به فرزندان خود بگوید این دنیا تفریح‌گاه، خوابگاه و.. نیست بلکه دنیا محل کشت و گذر است و باید مادر معلم فرزندان خود باشد.

وی تأکید کرد: مادر واسطه نعمت است و شرط بهره‌مندی از نعمات الهی، ولایت است و باید مادر این مسئله را برای فرزندان خود تبیین نماید.

ماندگاری یادآور شد: مادر واسطه شفاعت و مغفرت است و حضرت زهرا سلام‌الله علیها شفیعه روز قیامت هستند و خداوند به‌واسطه شفاعت و طلب مغفرت مادران، از معاصی فرزندان گذشت خواهد کرد.

وی در ادامه با اشاره به انتخابات اسفندماه گفت: ما برای حفظ مکتب اهل‌بیت(ع)، امام و شهدا و… وظیفه‌ای داریم و شهدا یک امانت را در اختیار ما گذاشته‌اند و باید این امانت را به اهلش بسپاریم.

ماندگاری خاطرنشان کرد: بدترین راه حل مسئله، پاک کردن صورت‌مسئله است و شرکت نکردن در انتخابات یک کار غیرعقلانی و غیرمنطقی است.

وی تأکید کرد: انتخاب نکردن، انجام‌وظیفه نیست و موجب تضعیف نظام خواهد شد و موجب دست‌اندازی دشمنان خواهد شد.

سخنران حرم بانوی کرامت افزود: انتخاب کردن حق الهی، اسلامی و قانونی است و خرابی‌ها مربوط به اصل انتخابات نیست بلکه به نوع انتخاب است.

ماندگاری خاطرنشان کرد: شرکت نکردن در انتخابات به معنای محروم نمودن انسان از حقوق خود است و راه را برای دشمن باز می‌کند.

وی تأکید کرد: شرکت مردم در تشییع شهید سلیمانی یک رفراندوم بود و دشمن عقب‌نشینی کرد همچنین راهپیمایی ۲۲ بهمن دشمن را ناامید کرد.

ماندگاری گفت: مشارکت حداقلی در انتخابات موجب پیشروی دشمن می‌شود و انتقام ما از دشمن شرکت در انتخابات است.

وی افزود: ما باید به انسان‌های فهمیده، خدمتگزار، ساده‌زیست، تابع ولایت، دلسوز، اهل تقوا، حافظ بیت‌المال، حامی حقوق مردم، مجاهد، دشمن‌ستیز، شجاع و نترس رأی دهیم.

رئیس هیأت مدیره شبکه ملی فعالان جهاد و شهادت در پایان گفت: مجلس قوی پشتوانه نظام خواهد بود و باید به افرادی رأی دهیم که به فکر جیب خود نباشند.