به گزارش پایگاه خبری حرم مطهر حضرت معصومه سلام‌الله علیها، آیت‌الله سید محمد سعیدی روز گذشته در دیدار مدیرکل کمیته امداد استان قم با بیان اینکه مردم کمیته را به عنوان یک ارگان خدمتگزار و امین می‌شناسند، ابراز کرد: در اوقاتی که مشکلات اقتصادی جامعه زیاد است، آمارها نشان می‌دهد که مردم در راه خیر چیزی کم نمی‌گذارند و امروزه نیز کمک‌ها بیشتر شده است.

وی افزایش کمک‌های مردمی به کمیته امداد را به دلیل نیت خالص و خدمات شفاف کمیته امداد به محرومین و نیازمندان دانست و گفت: مردم می‌بینند که کمک‌هایشان بجا مصرف می‌شود و مشکلاتی از جامعه حل می‌شود به همین علت به این مجموعه اعتماد دارند.

تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) با بیان اینکه مردم به غیر از نیاز مادی به مسائل دینی، فرهنگی و تربیتی هم نیاز دارند، خاطرنشان کرد: ظرفیت بعضی مردم کم شده و زود از زیر بار سختی‌ها شانه خالی می‌کنند.

وی افزود: در گذشته خانواده‌ها از طلاق استقبال نمی‌کردند و بیشتر زوجین را تشویق می‌کردند تا سختی‌ها را تحمل کنند اما اکنون تحمل‌ها کم شده و برخی خانواده‌ها مشوق طلاق فرزندان خود می‌شوند که رفع این آسیب به کار فرهنگی و تربیتی نیاز دارد و باید برای این موضوع هزینه شود.

امام‌جمعه قم در پایان ضمن تقدیر از خدمات و زحمات کمیته امداد در کمک‌رسانی به قشر ضعیف جامعه، برای مسوولان محترم کمیته امداد آرزوی موفقیت بیشتر کرد.