به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، آیت الله سید محمد سعیدی در دیدار مرتضی سقائیان‌نژاد شهردار قم و جمعی از معاونان وی، ضمن تبریک میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها و امام رضا علیه‌السلام، اظهار کرد: ما در هر فرصتی موظفیم به معرفی و بیان معارف اهل‌بیت(ع) به زبان‌های مختلف بپردازیم و امام هشتم فرمودند که خدا رحمت کند افرادی که محاسن کلام ما را به مردم معرفی کنند چرا که در پرتو این معارف مردم از ما تبعیت خواهند کرد.

وی قم را شهر اهل‌بیت(ع) خواند و گفت: کار کردن برای ارتقاء شهر قم به نوعی فعالیت در مسیر اهل‌بیت(ع) است و هرچه کار برای اهل‌بیت(ع) و شهر قم خالص‌تر باشد برای دنیا و آخرت انسان ماندگارتر خواهد بود.

تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) با اشاره به پیشرفت پروژه‌های شهری قم در سال‌های اخیر گفت: وقتی همت دینی و انقلابی باشد قم به نتایج مورد نظر خواهد رسید.

وی با اشاره به خدمات و پروژه‌های شهرداری در سال‌های جاری و آینده، گفت: همه کارها باید با صبغه دینی و اهل‌بیتی باشد و همانطور که اهل‌بیت(ع) شادی و حزن را در کنار هم در زندگی خود داشته‌اند ما نیز باید مراکزی برای تامین نشاط مردم داشته باشیم که رنگ اهل‌بیتی داشته باشد.

آیت الله سعیدی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اهل‌بیت(ع) همه هستی خود را برای هدایت مردم گذاشته و تا جهاد و شهادت پیش رفتند، افزود: شهدا همیشه عزیز بوده‌اند و هر دستگاهی وظیفه شرعی دارد که شهدای خود را شناسایی و معرفی کند تا در روحیه ایثار کارکنان تاثیرگذار باشد.

وی با اشاره به وصیت شهید آیت‌الله سعیدی در آخرین لحظه‌های عمر ایشان، گفت: ایشان در وصیت‌نامه خود بر آیات ۱۵۲ تا ۱۵۷ سوره بقره که در رابطه با جهاد و شهادت است تأکید داشتند زیرا مردم وقتی با شهید و شهادت و تلاش‌ها و مجاهدت‌های شهدا روبرو می‌شوند افسوس می‌خورند که چرا راه آن‌ها را نرفته و از شهدا عقب مانده‌اند به همین خاطر از این به بعد مسیر زندگی خود را با شهدا هماهنگ می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان قم خاطرنشان کرد: وقتی می‌خواهیم برای شهدا مراسمی برگزار کنیم باید فراتر از یک مجلس ختم باشد زیرا شهدا نه فقط زنده‌اند بلکه فرصت زندگی برای زنده‌ها را هم ایجاد کرده‌اند.

وی با بیان اینکه شهرداری به عنوان یکی از مهم‌ترین ارگان‌ها در نظام مقدس جمهوری اسلامی باید نگاه به شهدا را در همه پروژه‌ها و طرح‌های شهری داشته باشد، تصریح کرد: نه فقط نامگذاری‌ها باید شهدایی باشد بلکه باید در بطن کار به یاد شهدا باشیم و نگاهمان این باشد که شهدا ناظر بر ما و شما هستند.

آیت الله سعیدی با بیان این که کسانی که در دنیا با ذلت می‌میرند درس عبرت برای کسانی هستند که دست به بیت‌المال می‌زنند و رشوه می‌گیرند، گفت: افراد فاسدی که در برخی دستگاه‌ها هستند و با ذلت محاکمه می‌شوند و انسان برای ذلت و خواری آن‌ها افسوس می‌خورد درست مقابل شهدا عمل کرده‌اند و دو عملکرد متفاوت را به ما نشان می‌دهند و ما امیدواریم خدا به ما توفیق دهد که به صورتی عمل کنیم که اگر چندین سال بعد عملکرد ما را کسی ورق زد شرمنده نباشیم.

وی با اشاره به اینکه همیشه دستگاه‌های مختلف مورد هجمه‌ها و بدگویی‌ها بوده‌اند، گفت: افرادی از سر جهل و یا از سر غرض حرف‌هایی می‌زنند ولی شما باید راه اهل‌بیت(ع) را رفته و از سرزنش و حرف‌های دیگران ناراحت نشوید زیرا اهل‌بیت(ع) هم به مردم کمک می‌کردند اما گاهی مردم قدردان نبودند.

تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) با بیان اینکه اگر انسان به وظیفه دینی خود عمل کند هیچ چیزی نمی‌تواند ارزش کار او را کم کند، افزود: در دوران شیوع بیماری کرونا مساجد و نمازهای جماعت تعطیل شد اما با عمل به توصیه دینی مقام معظم رهبری مبنی بر مواسات و کمک به نیازمندان، اگر چه جسم‌ها از هم دور اما جان‌ها به هم نزدیک و از آثار مخرب این ویروس در جامعه اسلامی پیشگیری شد.