به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالجواد ابراهیمی‌فر عصر روز گذشته طی سخنانی که از صحن‌های حرم بانوی کرامت پخش شد، گفت: عبودیت و بندگی خداوند از ویژگی‌ها و اوصاف افراد با ایمان است که در آیات قرآن کریم به آن اشاره شده است.

وی دعا را به عنوان روح عبادت دانست و افزود: حقیقت بندگی همان دعا کردن و اظهار نیاز به درگاه الهی است و انسان باید خود را در مقابل خداوند محتاج ببیند و خود را فقیر و خداوند را غنی محسوب کند.

ابراهیمی‌فر افزود: ادعیه وارد شده  از زبان اهل‌بیت(ع) نیازهای اساسی و معنوی انسان را تبیین نموده‌اند و به همین خاطر انسان باید قبل از برطرف نمودن نیازهای مادی و جسمی به فکر نیازهای معنوی خود باشد تا بتواند مسیر بندگی را بدون انحراف طی کند.

استاد حوزه علمیه تاکید کرد: اولین نیاز اساسی انسان، معرفت و محبت به خداوند و اولیاء الهی است و منبع اصلی برطرف نمودن نیاز، خداوند است.

وی یادآور شد: صداقت داشتن در مسیر خداوند باعث می‎شود نیازهای اقتصادی و مادیات از راه حلال برطرف شود و انسان به کسب حرام دچار نشود.

ابراهیمی‌فر افزود: عبودیت و نماز، گناهان را ازبین می‌برد و باعث آمرزش گناهان می‌شود و سیئات را به حسنات مبدل خواهد کرد.

وی نیاز انسان به هدایت را یکی دیگر از نیازهای اساسی انسان دانست و گفت: بالاترین نیاز در عالم هستی نیاز به هدایت بوده و انسان بدون اندیشه و تفکر راه به جایی نمی‌برد.

سخنران حرم بانوی کرامت خاطرنشان کرد: انسان بدون اندیشه گمراه خواهد شد و خطرناک تر از هر جنبده ای بر روی زمین همین انسان بدون اندیشه است.

وی تاکید کرد: هیچ تضمینی وجود ندارد که انسان تا آخر عمر در صراط مستقیم قدم بردارد و باید از خداوند بخواهیم تا لحظه آخر عمر ثبات قدم در دین داشته باشیم.

ابراهیمی فر گفت: خیلی از فسادها و انحرافات در آخر مقصد اتفاق می‌افتد، به همین خاطر باید حواسمان را جمع کنیم و از خداوند درخواست هدایت تا لحظه آخر عمر داشته باشیم.

وی تاکید کرد: دعای عاقبت به خیری برای بیمه شدن در طول مسیر عبودیت و در امان ماندن از انحرافات است که باید انسان برای ثبات دین و سالم ماندن دین تا پایان عمر با خود زمزمه نماید.