به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حمید یزدانی طی گفت‌وگویی با بیان اینکه بقاع متبرکه و امامزادگان جزو ذخایر معنوی مردم ایران به شمار می‌روند، اظهار کرد: در استان قم ۱۰۵ بقعه متبرکه وجود دارد که در برخی از آن‌ها چند امامزاده مدفون هستند به همین دلیل تعداد امامزادگان قم ۱۷۰ مورد است.

وی افزود: ۴۰ بقعه متبرک استان قم با پیگیری‌های انجام شده از سال گذشته، تا به امروز در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم با بیان اینکه توریسم مذهبی یکی از مهم‌ترین عوامل توسعه اقتصادی در شهرهایی مانند قم به شمار می‌رود، گفت: حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها و همچنین بقاع متبرک شاخصی همچون آستان مقدس امامزاده موسی مبرقع فرزند امام جواد(ع)، سبب جذب میلیون‌ها زائر و گردشگر از نقاط مختلف ایران و اقصی نقاط جهان به قم می‌شود که باید از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کرد.

وی ادامه داد: بقاع متبرکه‌ای که جزو آثار ملی به ثبت رسیده‌اند باید دارای طرح‌های مرمت منطبق با ضوابط فنی میراث‌فرهنگی باشند و بر همین اساس هماهنگی و همکاری بسیار خوبی با اداره کل اوقاف استان و آستان‌های مقدس داریم.