به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌‎الله علیها، محفل عزای نوجوانان فاطمی با حضور جمعی از زائران و خادمان نوجوان کریمه اهل‌بیت(س) غروب روز گذشته در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر برگزار شد.

در نخستین روز این محفل، حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسین مؤمنی» خطاب به نوجوانان گفت: بالاترین نعمتی که خداوند در اختیار ما گذاشته نعمت «عقل» است. عقل نیرویی است که ما را به سوی خدا سوق می‌دهد که غیر از آن می‌شود جهل؛ هرچیزی که ما را به خدا برساند لشکریان عقل، و هر چیزی که ما را از خدا دور کند می‌شود لشکریان جهل.

وی افزود: بر اساس عقل باید از خودمان سوالاتی را پرسیده و به آن‌ها فکر کنیم تا بتوانیم به پاسخ مناسب برسیم؛ ما برای چه خلق شده‌ایم، از کجا آمده و آمدنمان برای چه است، مقصد و آخر ما کجاست، راه و طریق ما چیست و از تولد تا مرگ چه راهی را باید طی کنیم؟.

سخنران حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) خاطرنشان کرد: در آیات قرآن کریم آمده است که «انا لله و انا الیه راجعون» پس ما در مقصد زندگی خود قرار است به خدا برسیم.

وی با بیان اینکه در زندگی هم نیاز به تعلیم داریم و هم نیاز به تأدیب، گفت: وقتی مقصد زندگی را مشخص کردیم راه و شیوه رسیدن به آن را باید بیاموزیم و این برنامه زندگی باید بر اساس قرآن و روایات باشد که اگر جز این باشد و بخواهیم برنامه زندگی خودمان را از اجنبی و دشمن بگیریم نه سعادت دنیا را خواهیم داشت و نه سعادت آخرت را.

مؤمنی از شهدای نوجوان کربلا به‌عنوان بهترین الگو برای جوانان و نوجوانان یاد و تاکید کرد: روش و تأدیب هم فقط باید از سیره اهل‌بیت(ع) گرفته شود، نوجوانی هم فرصت برای تعلیم، تأدیب و افزایش عقل است.

خاطرنشان می‌شود، جمع‌خوانی قرآن کریم، مداحی حسن شالبافان و امیرمهدی سنگ‌تراشان و اجرای سرود توسط گروه سرود سفیران کریمه از دیگر برنامه‌های این محفل بود.