به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، بیانات سالیانه نوروزی مقام معظم رهبری در حرم مطهر حضرت علی بن موسی الرضا علیه‌السلام یکی از سخنرانی‌های برجسته و با اهمیتی است که پیام‌هایی خاص و شامل جمع‌بندی اتفاقات مهم سال گذشته و ترسیم وضعیت موجود و اهداف سال پیش‌رو می‌شود که طی آن به چالش‌های مهم کلان کشور، در حوزه‌های مختلف پرداخته شده است.
معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی در این راستا، با رویکرد بررسی و نشان دادن ابعاد و چشم‌انداز سخنرانی‌های سالیانه رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر رضوی کتاب «دریچه آفتاب» را منتشر کرد.
در این اثر از طریق پژوهش، تحلیل محتوای ۲۹ سخنرانی مقام معظم رهبری در حرم مطهر رضوی تدوین شده است. در این نوشتار سعی شده منطق حاکم بر سخنرانی های سالیانه آیت الله سید علی خامنه‌ای به لحاظ فکری و سیاست گذاری با زبان ساده و روان به مخاطب ارائه شود.
کتاب دریچه آفتاب شامل سه بخش و پنج فصل است. بخش اول در باب سیاست است که در دو فصل جداگانه در قالب سیاست داخلی و سیاست بین الملل آن را بررسی کرده است. در بخش دوم به موضوع اقتصاد، در دو فصل با عنوان اقتصاد داخلی و اقتصاد بین الملل تاکید و در بخش سوم نیز به مقوله فرهنگ و اجتماع پرداخته شده است.
این اثر با قلم عبدالرضا عالی زاده و محمد مهدی اسماعیلی تهیه و در شمارگان  ۲  هزار توسط انتشارات زائر رضوی و با همکاری مرکز اسناد انقلاب اسلامی به چاپ نخست رسیده است.
در بخشی از این کتاب در باب آثار وحدت می خوانیم: در مقابل دشمن، رهبر انقلاب(مد ظله العالی) بر این باورند که بین وحدت و ایستادگی در مقابل دشمن و بی باکی و شجاعت و پیروزی رابطه مستقیمی وجود دارد: «مادامی که در میان خود، اتحاد کلمه و توکل به خدا را حفظ کنید، دنیا نمی تواند بر شما فائق و پیروز شود.»
علاقه مندان می توانند با روش‌ های دانلود رايگان از طريق مراجعه به سايت حرم مطهر رضوي به آدرس haram.razavi.ir (بخش مسابقات)، دانلود رايگان از طريق مراجعه به سايت رسمي ارائه محصولات فرهنگي حرم مطهر امام رضا عليه السلام به آدرس archive.razavi.ir ، دانلود رايگان از طريق مراجعه به بخش (انتشارات زائر رضوي) در نرم افزار موبايلي طاقچه و دانلود رايگان از طريق مراجعه به كانال توليدات فرهنگي حرم مطهر رضوي در تمامي پيام رسان هاي ايراني به آدرس @razavi_tv از مطالب بیان شده در این کتاب بهره مند شوند.