به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام سید محمد باقر تکیه‌ای طی گفت‌وگویی با اشاره به فعالیت ۲۰ کانون خادمیاری رضوی در سطح استان قم به تشریح ویژه برنامه‌های اربعین حسینی پرداخت و اظهار کرد: امسال به دلیل شیوع ویروس از حضور در پیاده‌روی اربعین محروم هستیم در این راستا تصمیم گرفته شد برنامه‌هایی برای جبران این محرومیت در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به اجرای طرح «خانه من آشپزخانه ارباب»از سوی آستان قدس رضوی بیان کرد: این برنامه با نگاه به اربعین سالار شهیدان و خدمت به محبین و زائرین امام حسین علیه‌السلام تدارک دیده شده است.

رئیس دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در قم ادامه داد: برای اجرای این طرح تاکنون ۱۰ هزار غذا با مشارکت‌های مردمی ‌تدارک دیده شد و قطعاً این تعداد غذا تا زمان اربعین بیشتر هم خواهد شد.

رئیس دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در قم ادامه داد: پخش مواد غذایی طرح خانه من آشپزخانه ارباب هم به صورت غذای آماده و هم جیره خشک و در بین نیازمندان خواهد بود.

تکیه ای از دیگر برنامه‌های این ایام را برگزاری زیارت عاشورا و دیدار خادمیاران با علما و خانواده‌های شهدا با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی ذکر کرد و گفت: کانون خادمیاری بانوان نیز در این ایام در نظر دارند سوگواری شهادت امام رضا علیه‌السلام را در طول ۱۰ روز با رعایت کامل اصول و ضوابط بهداشتی و در محیط باز برگزار کنند.

رئیس دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در قم در بخش دیگری از سخنانش از فراخوان مرثیه شعر رضوی با عنوان «الصدیق الشهید» خبر داد و بیان کرد: این فراخوان تا پایان ۲۶ مهرماه خواهد بود و یکی دیگر از برنامه‌های دفتر آستان قدس رضوی است؛ نحوه ارسان آثار از طریق پایگاه اینترنتی «شعر هیئت» است.