به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، کمال ثریا اردکانی در گفت‌وگویی اظهار کرد: اداره امور بین الملل حرم مطهر کریمه اهل بیت با توجه به شیوع ویروس کرونا و محدودیت در حضور زائران خارجی در حرم مطهر با پرچم کشورهای مختلف به انجام زیارت نیابتی از طرف مردم آن کشورها در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها اقدام کرده است.

وی ادامه داد: از این حرکت نمادین که با عنوان «به نیابت از شما» انجام گرفته است یک کلیپ کوتاه به زبان های مختلف دنیا از جمله عربی، ترکی، انگلیسی، اردو، تایی، اسپانیایی و … تولید شده که در فضاهای مجازی از جمله صفحات آستان مقدس منتشر خواهد شد.

رئیس اداره امور بین الملل حرم مطهر بانوی کرامت افزود: از دیگر برنامه های این اداره این است که در سالروز وفات حضرت معصومه سلام الله علیها زیارت‌نامه ایشان به صورت زنده به زبان‌های عربی، انگلیسی، اردو، تایی و اسپانیایی در حرم مطهر خوانده و در شبکه‌های مجازی پخش خواهد شد.

وی بیان کرد: همچنین در سالروز وفات حضرت معصومه سلام الله علیها مراسم ختم مجازی قرآن کریم در اینستاگرام آستان مقدس برگزار خواهد شد و افرادی که در صفحه ختم قرآن کریم پیام بگذارند به منزله ثبت نام خواهد بود و به هر نفر یک جزء قرآن داده می شود تا به این صورت حداقل یک ختم قرآن برای حضرت معصومه سلام الله علیه برگزار شود.