به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت الاسلام والمسلمین علی‌اشرف عبدی در گفت‌وگویی با اشاره به برگزاری آیین‌هایی مانند، خطبه‌خوانی، شمع‌گردانی، عزاداری و … در حرم مطهر کریمه اهل بیت سلام الله علیها به مناسبت‌های گوناگون، اظهار کرد: یکی از آیین‌های مهم که هر ساله در شام رحلت بانوی کرامت توسط خادمان این آستان برگزار می شود آیین شمع گردانی است.

وی ادامه داد: آیین شمع گردانی هر ساله با حضور خادمان، مدیران، مسئولان و جمعی از مردم شهر مقدس قم در شام رحلت بانوی کرامت برگزار می شود و قدمتی دیرینه دارد.

مدیر حرم مطهر بانوی کرامت گفت: این مراسم شامل سخنرانی، مداحی و روشن کردن شمع و شمع گردانی در شام رحلت می شود که امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت محدود برگزار و از رسانه ها و شبکه های مجازی آستان مقدس کریمه اهل بیت سلام‌الله علیها به نمایش در خواهد آمد.

 وی اضافه کرد: آیین معنوی شمع گردانی امسال در پنجشنبه هفته جاری مصادف با شام رحلت حضرت معصومه سلام الله علیها از ساعت ۱۷:۳۵ با حضور محدود خادمان و مدیران حرم مطهر در مسجد بالاسر برگزار می شود و بعد از اتمام این آیین در حدود ساعت ۱۹ خادمان برادر در ایوان طلای صحن امام هادی علیه السلام و خادمان خواهر در ایوان آیینه صحن امام رضا علیه السلام برای عرض تسلیت به مردم حضور خواهند یافت.

حجت الاسلام والمسلمین عبدی گفت: این مراسم با مجری‌گری مهدی کلانترزاده، شعرخوانی حمیدرضا برقعی، مداحی مهدی رسولی، سخنرانی حجت الاسلام حامد کاشانی و خطبه خوانی عباس حیدرزاده برگزار خواهد شد و به صورت زنده از شبکه های قرآن و نور منعکس خواهد شد.