به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، آیت‌الله سید محمد سعیدی طی سخنانی در مراسم بزرگداشت شهید محسن فخری زاده اظهار کرد: امروز یکی دیگر از سرمایه‌های ارزشمند نظام اسلامی، دانشمند گران‌مایه و شهید والامقام شهید محسن فخری زاده را بعد از طواف در مضجع شریف امام رضا علیه‌السلام و حضرت معصومه سلام‌الله علیها و مرقد امام خمینی(ره) در جوار امامزاده صالح به دل خاک سپردیم.
وی افزود: رهبر انقلاب ایشان را به‌عنوان دانشمند هسته‌ای و دفاعی و عنصر علمی کم‌نظیر دانستند و از همه مسئولان خواستند دو موضوع مهم را به جد در دستور کار خود قرار دهند که نخست پیگیری این جنایت و مجازات قطعی عاملان و آمران و دیگری استمرار حرکت‌های علمی و فنی این شهید در همه بخش‌هایی که ایشان اشتغال داشتند.
تولیت حرم بانوی کرامت خاطرنشان کرد: نکته قابل‌توجه در مورد خانواده شهید فخری‌زاده در این آزمون بزرگ این بود که با مواضع شجاعانه و آگاهانه و از روی بصیرت خوش درخشیدند و مردم شهیدپرور را امیدوار ساختند و بر ادامه راه این شهید تأکید و همچنین با صحبت‌ها و مواضع خودشان دشمنان کوردل و کینه‌توز را مأیوس کردند.
امام‌جمعه قم افزود: مردم هم باید راه این شهید را در عرصه‌های مختلف علمی و دفاعی و نخبه پروری که یکی از اهداف این شهید بود دنبال کنند و پرچم اسلام را برافراشته نگه‌دارند که امیدی برای مستضعفین و زمینه‌سازی برای ظهور است.
آیت‌الله سعیدی خاطرنشان کرد: گاهی برخی از مردم و مسئولان که در ایمان خویش ضعیف هستند به خاطر ترس از دشمن امکان دارد به دامن صلح و سازش ذلت‌بار بیفتند درحالی‌که خداوند می‌فرماید مبادا در راه جهاد و دفاع از ارزش‌های دینی کوتاهی کنید و کافران را به صلح و سازش فرابخوانید درحالی‌که شما برتر هستید و نصرت خداوند با شماست.
وی تأکید کرد: صلح خوب است اما صلح باید شرافتمندانه و عزت مندانه و تأمین‌کننده اقتدار و آبروی مسلمانان باشد نه اینکه منجر به خواری و ذلت شود و پیام شهادت این عزیزان برای مردم این است که در راه اهداف بلند نظام و در راهی که در انتظار قیام جهانی امام زمان(عجل‌الله تعالی فرجه الشریف) هستیم و اهل‌بیت علیهم‌السلام را داریم و دست‌خالی نیستیم بنابراین باید با اقتدار برای عزت اسلام و ارزش‌های دینی با دشمنان مقابله کنیم.
آیت‌الله سعیدی در پایان گفت: تمام افرادی که به جنایت دست‌زده‌اند ذلیلانه به هلاکت رسیده‌اند و آبرو، حیثیت، دین و قیامت خود را ازدست‌داده‌اند اما ما با این شهادت‌ها به افتخارات خود افزوده‌ایم و این نهال ارزشمند انقلاب نیز با این شهادت‌ها بارور شده است.