به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، سی و نهمین نشست قرارگاه ۱۹ دی استان قم ظهر امروز با حضور مهمانانی از مجموعه خاتم الاوصیا با موضوع بررسی فیلم های ارائه شده درسینماها و سینمای خانوادگی و فضای مجازی در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر برگزار شد.

در این نشست آیت الله عباس کعبی نائب رئیس شورای عالی جامعه مدرسین با تشکر و اشاره به اینکه آیت الله سعیدی تمام توان خویش را در راستای پی گیری منویات مقام معظم رهبری در خصوص شهر قم به کار گرفته اند، افزود: حجم فعالیت دشمن در بر هم ریختن فضای عمومی و ظاهری قم زیاد است و نیاز به فعالیت بیشتر در این شهر مقدس احساس می‌شود.

عضو جامعه مدرسین گفت: در قرارگاه ۱۹ دی با یکپارچگی و انسجام مسئولین استان کار دقیق تر و منسجم تر پیش خواهد رفت.

وی جنگ نرم را به مراتب سخت تر و دشوار تر از جنگ سخت دانست وافزود: علاج جنگ نرم تولید قدرت نرم است و لازمه آن هم کار ایجابی است که مسئولیت آن با حوزه‌های علمیه است که با طرح و برنامه درست و کاربردی این کار را هدایت کنند، پس باید کار امنیتی و فرهنگی در کنار هم و با هم پوشانی یکدیگر پیش رود.

عضو مجلس خبرگان رهبری مطرح کرد: برنامه دشمن نسبت به قم غیر از برنامه دشمن برای کل کشور است هدف دشمن این است که می‌خواهد قم اسلامی و انقلابی و قم حرم اهل بیت را تبدیل به قم منحرف، فاسد، کج‌اندیش و کج اخلاق کند به همین علت در این مقوله مهم همه باید دست به دست یکدیگر داده و از حریم و حرم اهل بیت دفاع کنیم.

کعبی با اعلام آمادگی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و خبرگان رهبری برای پیگیری منویات مقام معظم رهبری و مصوبات این قرارگاه تاکید کرد: نظر این دو مجموعه مهم تقویت ساختار این قرارگاه است.

وی یکی از آفت های بزرگ در رفع مشکل عفاف و حجاب و اصلاح وضع ظاهری و باطنی شهر را عادی‌انگاری وضع موجود دانست و گفت: این باعث بدتر شدن اوضاع خواهد شد و عقب نشینی به خاطر هجوم گسترده دشمن به صلاح نیست؛ یأس از جنود شیطان است و ترس از اصلاح باعث شکست است و باید بگوییم میتوانیم کار را به حول قوه الهی قوی باسرعت، دقت و همکاری پیش ببریم.

در این دیدار آیت الله سعیدی طی حکمی سردار شاه چراغی فرمانده سپاه علی بن ابی طالب را به عنوان دبیر قرار گاه ۱۹ دی استان منصوب و از زحمات حجت‌الاسلام و المسلمین سید علی اکبر حسینی نژاد تشکر کرد.