به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام‌والمسلمین رفیعی بعد از نماز عشاء طی سخنانی به مناسبت ایام فاطمیه در حرم بانوی کرامت که از بستر فضای مجازی و شبکه قرآن و نور پخش شد اظهار کرد: باران وقتی می‌بارد مبارک است و فرقی ندارد استفاده‌کننده از باران چه دین و مذهبی داشته باشد به همین خاطر به همراه خود برکت را بر زمین جاری می‌سازد.

وی افزود: باید از خداوند مال و عمر و اولاد بابرکت بخواهیم و برکت به زیاد بودن نیست بلکه به آثار زیاد است و هرجایی برکتش تعریف خاص خود را دارد.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: صدقه و خمس مال و ثروت را زیاد می‌کند اگرچه به‌ظاهر از اموال انسان کم می‌شود و ربا به‌ظاهر اموال انسان را زیاد می‌کند اما در حقیقت برکت اموال از انسان می‌رود.

وی تأکید  کرد: طبق آیات قرآن کریم اموال ربا خور و نزول‌خور تماماً از بین خواهد رفت و چیزی از آن نخواهد ماند.

رفیعی یادآور شد: انسان کاسب باصداقت خود باعث برکت اموال خودش می‌شود و حکومت با عدالت و قلم عالم با اخلاص بابرکت می‌شود.

عضو هیئت‌علمی جامعه المصطفی افزود: طبق روایت خانه‌ای که در آن شراب باشد و خانه‌ای که در آن  قرآن قرائت نشود و در خانه‌ای که آلات موسیقی باشد برکت ندارد.

سخنران حرم بانوی کرامت خاطرنشان کرد: خداوند دختری به نبی خدا عطا نموده به نام فاطمه سلام الله علیها که مهم‌ترین برکت این بانو تشیع در دنیا است و به‌طورقطع می‌توان گفت اگر ایشان نبودند امروز از تشیع اثری نبود.

وی در ادامه افزود: با دفاعی که این بانوی بزرگوار از ولایت  و از حضرت علی علیه‌السلام نمودند تشیع پابرجا ماند و سقیفه نتوانست نام امیرالمؤمنین را از میان ببرد و امروزه بیش از چند صد میلیون در اقصی نقاط دنیا شیعه وجود دارد.

رفیعی تأکید کرد: اگر حضرت سکوت نموده بودند و بعد از رحلت رسول خدا به دفاع از ولایت نمی پرداختند و خطبه ایراد نمی کردند فاتحه ولایت و غدیر خوانده‌شده بود.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: برکتی که در نسل این بانوی بزرگوار وجود دارد بسیار زیاد است و باید شاکر این‌همه برکات این بانو باشیم.

سخنران حرم بانوی کرامت یادآور شد: این بانوی بزرگوار بااین‌همه برکات وجودی عمر کوتاهی داشتند و اگر این عمر طولانی‌تر می‌شد آثار و برکات حضرت نیز برای امت اسلام بیشتر می‌شد.