به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر امروز در دیدار با سعید نمکی وزیر بهداشت که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، با تاکید بر اینکه ایمان ما به خداوند متعال و اهل‌بیت علیهم السلام ملت ایران را از دیگر ملل جدا می‌کند، عنوان کرد: این ایمان و اعتقاد ارزشمند است و به برکت آن خداوند در عرصه‌های مختلف همراه ملت است.

وی با بیان اینکه مردم در خانه‌ها، اجتماع، کسب و کار و امور مختلف خود باید به جنبه‌های معنوی و بهداشتی در کنار یکدیگر توجه کنند، گفت: همانطور که رهبری نیز تاکید داشتند در کنار مسائل بهداشتی به مسائل معنوی نیز باید توجه شود چراکه مسائل معنوی به انسان قدرت خاصی اختصاص می‌دهد که با بهره‌مندی از این قدرت می‌توان مسیر درست را ادامه داد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قم گفت: ما با تکیه بر آموزه‌های دینی خود نه خوش‌خیال و بی‌خیال می‌شویم نه ناامید؛ همان دینی که پشتیبان ما است، ما را به رعایت مسائل بهداشتی امر کرده و همه می‌دانیم که با وجود رعایت همه دستورالعمل‌ها بازهم امکان مبتلا شدن به ویروس وجود دارد.

وی یادآور شد: برخی همچنان به بهانه بیماری کرونا می‌خواهند کشور را متوسل به بیگانه کنند اما غیرت دینی و اسلامی ما نباید این اجازه را به آن‌ها دهد، برای رفع مشکلات بجای توسل به بیگانه باید به دنبال بهره‌مندی از توان داخلی بود.

امام جمعه قم با تاکید بر اینکه امروزه دشمن در عرصه‌های مختلف از جمله نظامی مقابل نظام ایران ناتوان شده است، تصریح کرد: همه این‌ها را مدیون عنایت‌های الهی و هدایت‌های رهبری و مراجع تقلید هستیم؛ هر چند اکنون با برخی سختی‌ها درگیر شده‌ایم اما این سختی‌ها می‌تواند مقدمه و آستانه‌ای برای رشد و پیشرفت باشد.