به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهدی احمدی در نشست خبری اختتامیه کنگره بزرگداشت حضرت آمنه سلام‌الله علیها گفت: کنگره بزرگداشت مادر رسول گرامی اسلام در راستای نشر معارف اهل‌بیت(ع) است که در حکم مقام معظم رهبری در خصوص شرح وظایف تولیت حرم بانوی کرامت عنوان‌شده است.

معاون فرهنگی حرم بانوی کرامت افزود: دفاع از کیان تشیع در برابر هجمه‌هایی که علیه ارزش‌ها و مفاهیم اصیل دینی و شیعی صورت می‌گیرد از اهداف برگزاری این کنگره است.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه در طول تاریخ عده‌ای مغرض دست به تحریف شخصیت‌های بارز زده‌اند و در این خصوص نیز به آبا و اجداد رسول خدا اهانت‌های زیادی از سوی وهابیت صورت گرفته و نسبت شرک و کفر داده‌اند.

احمدی تأکید کرد: مکتب تشیع با تمام توان در مقابل این انحرافات ایستاده است و پژوهشگران حرم بانوی کرامت با همکاری دیگر مؤلفان و پژوهشگران در این مقطع کنونی اقدام به کتابت مطالبی در خصوص حضرت آمنه سلام‌الله علیها نموده‌اند.

وی یادآور شد: بهترین مکان برای معرفی حضرت آمنه سلام‌الله علیها ، حرم بانوی کرامت است و در آینده نیز آثار دیگری درباره بانوان نمونه و الگو به چاپ خواهد رسید.

معاون فرهنگی حرم بانوی کرامت اظهار داشت: با توجه به بروز بیماری کرونا، این کنگره هفته آینده به‌صورت محدود برگزار خواهد شد و در حقیقت رسانه‌ای بوده و به‌صورت مستقیم از شبکه نور و به‌صورت تولیدی از شبکه قرآن و معارف سیما پخش خواهد شد.

احمدی افزود: یک رمان در خصوص حضرت آمنه سلام‌الله علیها چاپ‌شده است و رمان دیگری نیز در خصوص حضرت نجمه سلام‌الله علیها به‌زودی چاپ خواهد شد چراکه آثار ادبی و ادبیات داستانی  نقش مؤثری در معرفی ارزش‌های دینی دارند.