به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم ظهر امروز در برنامه رسانه‌ای بیان نکات تفسیری جزء دوازدهم قرآن کریم در حرم مطهر بانوی کرامت اظهار کرد: بر اساس آیات ۴۶ و ۴۷ سوره هود یکی از شاخصه‌های دولت اسلامی مبارزه با انحراف اطرافیان مسئولان دولت و پدیده آقازادگی است.

وی عنوان کرد: کارگزار اسلامی نباید حاشیه امنی برای فرزندان و بستگان خود ایجاد کند و دلسوزی نباید منجر به تبعیض و ظلم نسبت به دیگران شود.

استاد حوزه علمیه تاکید کرد: در آیات مختلف قرآن کریم، از امتحان الهی نسبت به محبت به وابستگان خبر داده‌شده و گوش‌زد شده است که مبادا این محبت مانع اجرای عدالت شود.

وی یادآور شد: شغل آقازاده‌هایی که در کشورهای غربی سرمایه‌گذاری کرده‌اند در گرو سازش با غربی‌هاست و باید این‌گونه افراد مورد طرد کارگزاران دولت اسلامی واقع شوند.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: بر اساس آیات ۸۴ و ۸۵ ریشه‌کن کردن ساختارهای فسادزا از شاخصه‌های دولت اسلامی است که در این آیات به بخش‌هایی از اقدامات حضرت شعیب در خصوص مبارزه با فسادهای اقتصادی اشاره‌شده است.

وی در ادامه افزود: پایمال کردن حقوق مردم به بهانه آزادی در معاملات و فعالیت‌های اقتصادی جایز نیست و مصلحت جامعه وابسته به ایجاد محدودیت در رابطه با فعالیت‌های اقتصادی است و کارگزار دولت اسلامی باید در اوج طهارت و پاکی باشد تا بتواند با پدیده فساد اقتصادی مبارزه کند.

سخنران حرم بانوی کرامت گفت: کارگزاران فاسد نمی‌توانند با فساد مبارزه کنند و سلامت و پاکی از حیث اقتصادی از شاخصه‌های دولت و یک کارگزار دولتی است.

وی افزود: بر اساس آیه ۱۱۳ سوره هود، بی‌اعتمادی به دشمن و اعتماد  به توان و ظرفیت‌های داخلی از دیگر شاخصه‌های دولت اسلامی است.

استاد حوزه علمیه در پایان گفت: دشمنان به دنبال دل‌سرد کردن مردم از حضور در انتخابات هستند چون مخالف استقلال ایران و موافق وابسته کردن مردم و کشور به غربی‌ها هستند.