به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، حجت الاسلام والمسلمین سیداحمد مشرف در گفت‌وگویی از برگزاری حلقه آموزش قرآن کریم برای عموم زائران در حرم مطهر بانوی کرامت خبر داد و اظهار کرد: در قالب اجرای طرح من قرآن را دوست دارم که مصوبه اجلاسیه اعتاب مقدس ایران اسلامی است این حلقه قرآنی هر روزه برای عموم زائران حرم مطهر برگزار می‌شود و آموزش‌های عمومی تلاوت، مفاهیم و معارف قرآن به آنها ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه این حلقه از شب ولادت امام هادی علیه السلام در صحن امام هادی علیه السلام، آغاز شده است، گفت: هر شب نیم ساعت بعد از نماز عشا با حضور یکی از اساتید برجسته قرآنی مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت(س) این جلسه برگزار می‌شود.

رئیس مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت (س) ادامه داد: زائران می‌توانند در این حلقه قرآنی شرکت کنند و هر زائر آیاتی از قرآن را تلاوت و با توجه به سطح قرائت وی نکات مورد نیاز به او تذکر داده می‌شود و در ضمن مفاهیم و معارف آیات نیز برای آنها تبیین می‌شود تا بهره معنوی از آیات ببرند.

وی با اشاره به استقبال خوب زائران از این طرح از روزهای نخست، افزود: شرکت در این حلقه قرآنی اختصاص به سن خاصی ندارد و کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان می توانند در این حلقه شرکت کنند.

مشرف با اشاره به این که این حلقه قرآنی هر روز در تمام طول سال ادامه خواهد داشت، افزود: بنا بر شرایط زمانی از سال در زمان مناسب از روز برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه این حلقه‌های قرآنی نیاز به نام نویسی ندارد، گفت: این جلسات در تمام طول سال هر روز ادامه خواهد داشت و مدت زمان هر جلسه نهایتا ۴۵ دقیقه است و در چند شب گذشته نوجوانان قاری و حافظ قران کریم نیز در این حلقه اجراهای جذابی داشته اند و برخی گروه های همخوانی نیز در این جلسه قرآنی شرکت و همکاری داشته اند.

رئیس مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت(س) افزود: این حلقه قرآنی با محوریت مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت(س) و با همکاری مدیریت حرم مطهر و واحد مراسم و محافل مدیریت روابط عمومی و تبلیغات حرم مطهر برگزار می‌شود.