به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، پیکر شهید مالامیری اولین روحانی شهید مدافع حرم که جان خود را در راه دفاع از اسلام فدا کرد و پس از شش سال پیکر مطهرش به ایران بازگشته است امشب در حرم مطهر بانوی کرامت مهمان مجلس عزای اباعبدالله(ع) بود.

در ادامه به شرحی از زندگی این شهید راه دفاع از اسلام می‌پردازیم؛

حجت‌الاسلام شهید محمدمهدی مالامیری، در روز دوشنبه ۲۶ خردادماه ۱۳۶۴ هجری شمسی، مصادف با ۲۶ ماه مبارک رمضان در خانواده‌ای روحانی و ولایی چشم به جهان گشود.

 او که تحت تربیت پدر و مادری دلسوز و متدین اهل استان مازندران بود پس از گذراندن دوره‌های ابتدایی و راهنمایی، در ابتدای نوجوانی در مدرسه علمیه فاطمی دروس حوزوی خود را شروع کرد.

 سخت‌کوشی و تهذیب باعث شد بعد از سپری نمودن مقامات و سطح عالی حوزه در هشت سال به‌عنوان طلبه‌ای ممتاز در محضر حضرات آیات عابدی، آملی لاریجانی، شب‌زنده‌دار، مدرسی یزدی، سیفی مازندرانی و… بهره کافی ببرد تا جایی که قبل از سی‌سالگی در حوزه‌های علمیه کاشان، جامعه المصطفی العالمیه(ص) و موسسه حضرت جوادالائمه(ع) به تدریس دروس سطح (رجال، درایه، رسائل، حلقات و کفایه) مشغول بود.

وی هرچند بخش قابل‌توجهی از زندگی خویش را صرف مطالعه و غور در مباحث علمی کرد اما به محض اینکه احساس کرد در جبهه مقاومت به حضور وی نیاز است به دفاع از حرم حضرت زینب سلام الله علیه در سوریه شتافت تا تکلیف خود را در این جبهه دنبال کند.

شهید مدافع حرم «محمد مهدی مالامیری» در شامگاه دوشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۴، مصادف با اول ماه رجب میلاد امام محمدباقر (ع) همراه با دیگر مجاهدان تیپ فاطمیون با شعار (کلنا عباسک یا زینب) در منطقه بصری الحریر استان درعای سوریه به شهادت رسید و اکنون بعد از ۶ سال پیکر وی شناسایی و به میهن بازگشته است.

شهید محمد مهدی مالامیری اولین روحانی مدافع حرم است که در دفاع از حرم اهل بیت (ع) در سوریه به شهادت رسید و معتقد بود «آنچنان باید با داعش بجنگیم و بکشیم که اگر خود کشته شدیم، نباید چیزی از بدن ما بماند تا زحمت تشییع جنازه مان به دوش دیگران نیفتد».

شهید حجت الاسلام محمدمهدی مالامیری مسلط به زبان عربی و انگلیسی بود و پایان‌نامه ارشد خود را به زبان عربی نوشت و زمان دفاع از پایان‌نامه دکترایش بود که به سوریه رفت.

وی سال‌های آخر به شهرهای مرزی کشور که داعش با فریب جوانان از میان آنها نیرو جذب می‌کرد می‌رفت و حتی به درخواست اهل تسنن که می‌گفتند جوانان ما را از افکار انحرافی داعش نجات دهید به شهرهای خاش و ایران شهر از استان سیستان و بلوچستان، استان کرمانشاه و شهرهای تالش و آستارا از استان گیلان می‌رفت و آنجا به تبلیغ و مبارزه فکری با داعش می‌پرداخت.