به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها، حجت الاسلام والمسلمین رفیعی در روز بیست و هشتم ماه مبارک رمضان در جمع نمازگزاران و زائران حرم کریمه اهل بیت(س) گفت: از جمله مسائلی که در آیات پایانی سوره مبارکه نور به آن تأکید شده  است، علم الهی است.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی افزود: درباره علم الهی در جای جای قرآن کریم سخن گفته شده است که از جمله این آیات، آیه  الکرسی است؛ در این آیه در کنار بیان ویژگی های الهی، بیان می دارد که خداوند نسبت دنیا و برزخ و آخرت اطلاع کامل دارد.

وی با بیان این که علم مطلق نزد خداوند است و آنچه که در اختیار بندگان قرار می گیرد، علمی است که از سوی خدا و به اراده او می باشد، ادامه داد: بر اساس کلام امام رضا علیه السلام، علم الهی نسبت به امور، قبل از اتفاق افتادن است، علمی که هیچ گونه محدودیتی ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین رفیعی با اشاره به آیه ۵۹ سوره مبارکه انعام گفت: در این آیه بیان می شود که کلید و فرمان غیب در نزد خداست و آنچه در دریاها و خشکی است، می داند و برگی که از درختی می افتد، به آن آگاهی دارد. در آیه ۱۹ سوره غافر نیز بیان شده است که خداوند خیانت های چشم و آنچه در دل ها مخفی است را آگاه است.

وی با یبان این که ما معمولا چیزهای ملموس را می بینیم، ولی نسبت به خیانت چشم و آنچه در دل هاست بی اطلاعیم، ادامه داد: قرآن می فرماید که هرچه بگوییم و نگوییم، خدا نسبت به آن آگاه است و در جای می فرماید که خداوند اسرار و مخفی ها را نیز می داند.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی با بیان این که اعتقاد به علم الهی در زندگی انسان ها آثار فراوانی دارد، اظهار داشت: ترک گناه، از جمله آثار اعتقاد به علم الهی است. زمانی که انسان می داند خداوند نسبت به تمامی گفتار و رفتارهای او آگاه است، گناهی مرتکب نمی شود؛ همانگونه که امام خمینی(ره) می فرمودند: عالم محضر خداست، در محضر خدا معصیت نکنید.

وی با اشاره به کم توجهی انسان ها این مسئله گفت: عدم اعتقاد به علم الهی، موجب شده که عده ای به دنبال زر و ثروت اندوزی باشند؛ حقوق های نجومی برای نظام جمهوری اسلامی ایران که دارای حکومت دینی می باشد، بد است.

حجت الاسلام والمسلمین رفیعی با بیان این که چنین اخباری موجب کم شدن اعتماد مردم به مسئولان می گردد، گفت: استفاده سیاسی از این جریان و پرداختن رسانه های به صورت گسترده به آن، اعتماد مردم به نظام را کم می کند. امروز مردم به نظام و مسئولان اعتماد دارند، که حضور همیشگی آنها در صحنه از جمله برگزاری با شکوه آیین راهپیمایی روز قدس گواه این سخن است، ولی وقتی گفته می شود فلان مسئول در ماه چند ده میلیونی دریافت می کند، موجب تخریب این اعتماد می گردد.

وی با بیان این که انتشار این اخبار در شرایطی است که کشور از نظر اقتصادی در وضعیت مطلوبی قرار ندارد، گفت: متأسفانه جوانان زیادی در مشاغلی مشغول کار هستند که بیمه و آینده شغلی ندارند و با درآمدی ناچیز که گاهی به نان شب هم محتاجند، روزگار سپری می کنند یا کارگران ساختمانی که برخی روزها دست خالی به خانه بر می گردند ولی برخی مدیران اینگونه به جان بیت امال افتاده اند.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی خاطرنشان کرد: جلوی چنین رویه ای باید گرفته شود و بالاترین مسئولی که این مدیران را انتخاب کرده باید از شرمندگی از مسئولیت خود استعفا نماید. این قدر روی اعصاب مردم راه نروید، با آنها برخورد شدید کنید و کسانی را مأمور این کار قرار دهید که خود گرفتار چنین مشکلاتی نباشند.

وی با بیان این که چنین رفتار هایی موجب بد بینی مردم به مسئولان دلسوزی می شود که خالصانه در حال خدمت به نظام و مردم هستند، گفت: رؤسای قوا محکم در برابر اینها بایسنند. نه این که اموال رفته را به بیت المال برگردانند یا افراد را کنار بزنند، بلکه این ها را در مجامع قانونی محاکمه و زندانی کنند.

حجت الاسلام والمسلمین رفیعی خاطرنشان کرد: در سیره علمای بزرگ اسلام دیده می شود که وجوهات زیادی در اختیار آنها بود، در حالی که خود و اطرافیانشان دارای زندگی بسیار ساده و حتی گرفتار فقر بودند.

وی در پایان اخلاص در عمل را از دیگر آثار اعتقاد به علم الهی به امور برشمرد و گفت: کسی که می داند خدا بر او ناظر است و از نیت و رفتار او آگاه است، سعی می کند عملش را خالص گرداند تا مورد مقبولیت قرار گیرد.