نشست اعضای قرارگاه فرهنگی مساجد استان قم با حضور امام جمعه قم، فرمانده و نماینده ولی فقیه در سپاه قم و دیگر اعضای آن در حرم کریمه اهل بیت برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه علیهاالسلام در این نشست که شب گذشته در سالن محراب حرم مطهر برگزار شد،آیت الله سید محمد سعیدی، رئیس قرارگاه فرهنگی مساجد استان قم اظهار داشت: بر اساس آیات قرآن کریم، خداوند مسجد را برای مردم و آغاز گستراندن زمین را از سرزمین مکه که حرم خداست، قرار داد تا همگان بدانند محور گسترش هستی (دحو الارض) و مرکزیت امور بیت الله است، محلی که خدا آن را برای انسان قرار داده است.
حجت الاسلام عیسوی، مسئول پایگاه های مساجد استان قم به تبیین شاخص های مساجد از منظر مقام معظم رهبری پرداخت و گفت: بر اساس دیدگاه های رهبری و فعالیت های مساجد در این عرصه، ما به دنبال تعیین مساجد در سه هستیم که کراهای مطالعاتی و بررسی های در حال انجام است.
وی افزود: مسجد الگو، مسجدی است که دارای اعتبار و فعالیت های کمی و کیفی است و می تواند برای مساجد دیگر الگو باشد. در کنار این مساجد، مساجد سطح ۱ و سطح ۲ نیز معرفی می شوند که از فعالیت های فرهنگی آنها حمایت می شود.
سردار احمدی، فرمانده سپاه قم نیز در این نشست گفت: وظیفه این قرارگاه شناسایی و انتخاب سه مسجد الگو، ۱۲ مسجد سطح ۱ و ۳۰ مسجد سطح ۲ است که در چند روز آینده آنها معرفی خواهند شد. در این مساجد کمیته هایی مختلفی همچون جوانان، ارتباط با نهادها، ارتباط با صاحب همتان وخیرین، شناسایی مددجویان، تازه متولد شده ها و… می باشد.
وی افزود: در استان قم مساجد فعال زیادی وجود دارد که زمینه را برای حرکتی جهادی در توسعه کیفی مساجد فراهم کرده است.

انتهای پیام// ۱۱۱