تولیت آستان مقدس حضرت معصومه علیهاالسلام گفت: درست است که از سراسر ایران اسلامی موکب های زیادی در ایام اربعین، به زائران سیدالشهدا، خدمت رسانی می کنند، ولی این ها باید با هم ارتباط و هم افزایی داشته باشند و خود را سفیران نظام اسلامی بدانند.
به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه علیهاالسلام، آیت الله سید محمد سعیدی پیش از ظهر امروز در دیدار اعضای هیئت امنای موکب اهالی قم المقدسه (حضرت معصومه سلام الله علیها) در سالن محراب حرم مطهر گفت: آنچه زیبنده مراسم با شکوه اربعین حسینی است، اخلاص در عمل است که باید آن را در خود ایجاد کرده و ارتقا دهیم.
وی با بیان این که خداوند دوست دارد همه کارها با اخلاص انجام گیرد، گفت: واقعه کربلا و حماسه اباعبدالله الحسین علیه السلام به این دلیل اثرگذار و ماندگار شد که این امام همام، اهل بیت و یارانشان، بر اساس عالی ترین درجات اخلاص این حادثه را رقم زدند و خداوند نیز بهترین عنایت ها و برکات را بر آن شامل کرد.
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه علیهاالسلام با اشاره به اهمیت مراسم با شکوه اربعین در آیین های عزادرای امام حسین علیه السلام گفت: عزاداری اربعین حسینی جایگاه ویژه ای در میان اهل بیت دارد، از این رو توصیه های زیادی درباره آن شده، تا جایی که از نشانه های ایمان ذکر شده است.
وی افزود: حماسه کربلای امام حسین علیه السلام، بدون هر گونه حاشیه و زائدی انجام شد و هیچ کس هم نتوانست برای آن حاشیه ای ایجاد کند، تلاش اهل بیت نیز اینگونه بود. بانوی بزرگی چون حضرت زینب سلام الله علیها که دوران زندگی اجتماعیشان از سن چهارسالگی و با خطبه فدکیه حضرت زهرا سلام الله علیها آغاز شد، پس از واقعه عاشورا و ورود کاروان اسرا به مدینه، مطلب تاریخی زیادی درباره این بانو وجود ندارد؛ شاید این بانو می خواستند داستان کربلا حاشیه ای پیدا نکند.
آیت الله سعیدی در ادامه خطاب به خادمان مواکب ایرانی اربعین حسینی گفت: درست است که از سراسر ایران اسلامی موکب های زیادی در ایام اربعین، به زائران سیدالشهدا، خدمت رسانی می کنند، ولی این ها باید با هم ارتباط و هم افزایی داشته باشند و خود را سفیران نظام اسلامی بدانند.
وی با تأکید بر این که خادمان و زائران ایرانی باید حرمت کشور میزبان را حفظ کنند، تصریح کرد: در اربعین حسینی، سفره بزرگی مملو از خیرات و برکات وجود دارد که با بهره جستن از این فرصت، می توان ذخیره ای برای آخرت فراهم کرد.
انتهای پیام// ۱۱۱/ ۹۶