به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، امیر هوشنگ طیبی‌نژاد ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله سعیدی با اشاره به اینکه سال گذشته در سطح کشور با مشکلات اقتصادی مختلفی روبرو بوده‌ایم، اظهار کرد: با وجود این مشکلات سال گذشته در حوزه صنعتی استان قم روند پر رونق و مطلوبی را سپری کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۱۹۰ هکتار زمین به سرمایه‌گذاران بخش صنعت واگذار شده است، اضافه کرد: بیش از ۶۳ قرارداد احداث واحدهای صنعتی در استان قم بسته شده که اثر این واحدها در افزای اشتغال، رونق اقتصادی و شادابی جمعیت جویای کار طی سال‌های آینده به خوبی قابل احساس خواهد بود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم خاطرنشان کرد: سال گذشته ۱۸۳ واحد صنعتی با ایجاد هزار و ۸۴۱ شغل و ۳۴۲ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری مستقیم در شهرک‌های صنعتی استان قم فعالیت خود را آغاز کردند.

وی با تاکید بر اینکه ۳۵ کارگاه صنعتی در سال گذشته به سرمایه‌گذاران واگذار شده است، عنوان کرد: سال گذشته ۶۳ زمین برای احداث واحدهای کارگاهی در اختیار صنف درودگران قرار گرفته است.

طیبی‌نژاد با اشاره به اینکه ۶۰ درصد تولیدات مصنوعات چوبی کشور در قم تولید می‌شود، گفت: تاکنون رکود اقتصادی برطرف نشده است و با وجود تغییرات چشم‌گیر قیمت دلار و توزیع نامناسب ارز بسیاری از واحدها با مشکلات مختلف روبرو شده‌اند اما امیدواریم بتوانیم حمایت‌های لازم را از این واحدها داشته باشیم تا در حوزه صنعت با خسارت‌های سنگین روبرو نشویم.

وی از فعالیت ۱۳ تا ۱۵ هزار کارگر در ابتدای دولت دهم در شهرک شکوهیه یاد کرد و افزود: در ۶ ماه دوم سال گذشته این آمار به ۱۸ تا ۲۱ هزار کارگر رسید و امیدواریم در سال جاری بتوانیم همچنان تعداد کارگران این شهرک را افزایش دهیم.