به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، واحد فرهنگی خواهران حرم مطهر باهدف آموزش آداب تغذیه اسلامی به بانوان حلقه معرفتی «نقش تغذیه در سلامت خانواده» را در روزهای چهارشنبه در نوبت صبح در رواق حضرت خدیجه سلام‌الله علیها برگزار می‌کند.

این حلقه معرفتی با حضور خانم خدایی از اساتید برجسته حوزه علمیه خواهران و از نویسندگان و پژوهشگران عرصه تغذیه اسلامی برگزار می‌شود.

گفتنی است، در این حلقه معرفتی مبانی دوره با محوریت مزاج‌شناسی، خواص میوه‌ها و غذاها، آداب تغذیه در فصول مختلف سال و درمان بیماری‌های ساده با محوریت تغذیه مناسب برای بانوان تشریح می‌شود.

همچنین در این حلقه معرفتی در خصوص تغذیه بانوان در دوران مختلف ازجمله دوران بارداری و برخی دیگر از مسائل بانوان سخنرانی خواهد شد.

بیان مضرات غذاهای شیمایی و تبعات مصرف بیش‌ازحد غذاهای غیربومی و غربی از دیگر موضوعاتی است که در این حلقه معرفتی برای بانوان حاضر در رواق حضرت خدیجه سلام‌الله علیها حرم مطهر تبیین خواهد شد.

لازم به ذکر است، در این محفل معرفتی آداب تغذیه اسلامی بر محوریت قرآن و احادیث اهل‌بیت علیهم‌السلام طرح و تبیین می‌شود.(T3)