به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، همایش «فجر فاطمی» ظهر امروز در شبستان نجمه خاتون سلام‌الله علیها حرم مطهر با اجتماع پرشور دختران دانش‌آموز عضو اتحادیه‌های انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان برگزار شد. در این همایش هزارنفری، خانم ایزدی از اساتید برجسته حوزه علمیه خواهران با محوریت «فجر فاطمی، انقلاب خمینی» برای دانش‌آموزان حاضر در همایش سخنرانی کرد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ادامه انقلاب فاطمی است، افزود: حضرت زهرا سلام‌الله علیها با جان‌فشانی خود و دفاع یک تنه از ولایت برای همیشه جرقه انقلاب را در تاریخ ایجاد کردند.

استاد حوزه علمیه خواهران تصریح کرد: امام خمینی (ره) با الگو گیری از سیره حضرت زهرا سلام‌الله علیها پرچم ولایتمداری و دین‌داری را در جامعه به اهتزاز درآورده و در همان روزهای نخستین قیام خود بیان فرمودند که به دنبال ایجاد یک جامعه اسلامی هستند.

کارشناس معارفی حرم مطهر با تأکید بر اینکه مکتب اهل‌بیت و سیره حضرت زهرا سلام‌الله علیها پشتوانه انقلاب اسلامی است، ادامه داد: تا زمانی که مردم در مسیر مکتب اهل‌بیت و رهنمودهای مدبرانه رهبر معظم انقلاب حرکت کنند دشمن نمی تواند به انقلاب اسلامی آسیبی وارد کند.

ایزدی اظهار داشت: باوجود یاوه‌گویی‌های دشمن در مورد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، انقلاب به برکت خون شهدا و هدایت‌های رهبر معظم انقلاب همچون گذشته بالنده و مقتدر در حال پیشرفت است.

وی یادآور شد: دانش‌آموزان باید با الگوبرداری از سیره زهرایی همواره مدافع انقلاب و ارزش‌های اسلامی باشد.

لازم به ذکر است، حمل تابوت نمادین حضرت زهرا سلام‌الله علیها بر دوش دانش‌آموزان و انجام مراسم مداحی از دیگر برنامه‌های محوری همایش «فجر فاطمی» برای دانش‌آموزان بود.