به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، به مناسبت میلاد کریمه اهل‌بیت(س) در آستان مقدس ایشان برنامه‌های مختلفی برای زائران و مجاوران حرم مطهر پیش‌بینی شده است.
قبل از نماز مغرب و عشاء چهارشنبه‌شب آیین تعویض پرچم، نقاره زنی خادمان حرم مطهر و استقبال از کاروان زیر سایه خورشید متشکل از خادمان حرم امام هشتم(ع) در صحن امام رضا علیه‌السلام انجام شده است.
همچنین بعد از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء نیز در شبستان امام خمینی(ره) به امامت آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، مراسم جشن میلاد حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها با حضور عموم زائران و مجاوران برگزار شده است.
در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی از اساتید حوزه علمیه قم با اشاره به بخشی از دستان زندگانی حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، گفت: در کلام اهل‌بیت(ع) از ایشان به‌عنوان شفاعت‌کننده یاد شده است.
صابر خراسانی از شاعران شناخته‌شده اهل‌بیت(ع) نیز در این مراسم در وصف بانوی کرامت و امام رضا علیه‌السلام به شعرخوانی پرداخت.
خاطرنشان می‌شود، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) نیز در این مراسم در کنار زائران و مجاوران آستان مقدس بانوی کرامت حضور داشت.
با آغاز دهه کرامت برنامه‌های مختلف فرهنگی آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) از جمله برگزاری مراسم‌ها و جشن‌های میلاد دنبال می‌شود و تا سالروز میلاد امام رضا علیه‌السلام این برنامه‌ها در آستان، شهر، استان قم، استان‌های مختلف کشور و مراکز بین‌المللی اسلامی ادامه خواهد داشت.