به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، مسابقه «راز درخت کاج» ویژه نوجوانان دختر در قالب «طرح کتاب‌خوانی نوجوان فهمیم- نوجوان کتاب‌خوان» در رواق کودک و نوجوان حرم کریمه اهل‌بیت(س) برگزار می‌شود.
این مسابقه کتاب‌خوانی از زندگی‌نامه شهیده «زینب کمایی» به  روایت مادر شهید انتخاب شده است.
شهیده زینب کمایی از شهدای شاخص سال ۹۷ بوده است که روایت زندگی او تأمّل برانگیز از زندگی یکی از شهدای نوجوان انقلاب اسلامی است که نوع شهادتش با دیگر شهدای گران‌قدر تاریخ انقلاب و دفاع مقدس تفاوت دارد و این تفاوت در مبارزه شجاعانه و شهادت مظلومانه دختری ۱۴ ساله در جبهه مبارزه با منافقین کوردل خلاصه می‌شود.
در این کتاب به نقل از مادر شهید روایت می‌شود که چگونه این شهید نوجوان در مسیر خودسازی، ولایتمداری و دین‌داری قدم برمی‌دارد.
هدف از برگزاری این مسابقه کتاب‌خوانی معرفی الگوها و شاخصه‌های انقلابی به نوجوانان دختر است.
در بخشی از این کتاب به روایت مادر شهیده آمده است:
«زینب در دفتر خودسازی خود جدولی کشیده بود که بیست مورد داشت؛ از نماز به موقع، یاد مرگ، همیشه با وضو بودن، خواندن نماز شب، نماز غفیله و نماز امام زمان (عج)، ورزش صبحگاهی، قرآن خواندن بعد از نماز صبح، حفظ کردن سوره‌های قرآن کریم، دعا کردن در صبح و ظهر و شب، کمتر گناه کردن تا کم خوردن صبحانه، ناهار و شام. دخترم جلوی این موارد ستون‌هایی کشیده بود و هر شب بعد از محاسبۀ کارهایش جدول را علامت می‌زد؛ من وقتی جدول را دیدم به یاد سادگی زینب در پوشیدن و خوردن افتادم، به یاد آن اندام لاغر و نحیفش که چند تکه استخوان بود، به یاد آن روزه‌های مداوم و افطار‌های ساده، به یاد نماز شب‌های طولانی و بی‌صدایش، به یاد گریه‌های او در سجده‌هایش و دعا‌هایی که در حق امام خمینی (ره) داشت. زینب در عمل، تک ‌تک موارد آن جدول خودسازی و خیلی از چیز‌هایی که در آن جدول نیامده بود را رعایت می‌کرد».
نوجوانان علاقه‌مند برای شرکت در این مسابقه می‌توانند تا ۱۷ مردادماه به رواق نوجوان مراجعه کرده و کتاب «راز درخت کاج» را که در قالب پوستر دیواری بر دیوارهای رواق نوجوان نصب شده را مطالعه کرده و با پاسخ به پرسش‌های طرح شده در این مسابقه شرکت کنند.
این  مسابقه کتاب‌خوانی ویژه دختران ۱۱ تا ۱۶ سال بوده و برندگان این مسابقه در محفل هفتگی هیئت بنات الکریمه معرفی شده و از آن‌ها تجلیل خواهد شد.
لازم به ذکر است، رواق نوجوان ویژه دختران در بالکن شرقی شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر واقع شده است.