به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی ائمه جمعه استان قم که در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد، با بیان اینکه قیام امام حسین علیه‌السلام در دوران‌های مختلف پیام‌های روشنی داشته است، اظهار کرد: امام حماسه کربلا را به حماسه زاینده و تولیدکننده‌ای تبدیل کردند که در هر عصر و دورانی موضوع عاشورا محصول و خروجی خاص خود را داشته باشد که جان مایه این حرکت‌ها از ابتدا تا انتها، مقاومت در مسیر الهی و تبیین و ترویج این راه بوده، مسیری که همه انبیای الهی آن را طی کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه عافیت‌طلبان و بی‌بصیرتان مخالف قیام امام حسین علیه‌السلام بودند، اضافه کرد: امام با شعار «هیهات من‌الذله» حرکت خود را دنبال و پیام‌های بزرگی را به انسان‌ها منتقل کردند.

تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) خاطرنشان کرد: مردم همیشه در صحنه جهاد و مبارزه حضور دارند، ما مسئولان هستیم که هیچگاه نباید به دشمن اعتماد کنیم؛ افرادی هم که دنیای فعلی را می‌بینند و به آینده نگاهی ندارند به نتیجه نخواهند رسید.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) روح مقاومت را در جامعه اسلامی دمید، عنوان کرد: ایشان به مردم آموخت که اگر می‌خواهید در دنیا هم به پیروزی و موفقیت برسید باید بر اساس مقاومت کار خود را دنبال کنید، نشست و برخواست با بیگانگان نباید مسئولان را مورد تاثیر قرار دهد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قم با تاکید بر اینکه از مذاکره با افرادی که قابلیت مذاکره را دارند ابایی نداریم، تصریح کرد: برخی گاهی دم از مقاومت می‌زنند اما به مجرد اینکه یک آدرس و پیغامی از طرف دشمن به آن‌ها داده می‌شود رنگ می‌بازند و صحبت‌ها و سخنان آن‌ها به سمت مذاکره تغییر می‌کند که این تغییر نشان از ضعف ایمان آن‌هاست.