به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه علیها السلام، حجت الاسلام رفیعی شب گذشته بعد از نماز عشاء در شبستان امام خمینی(ره) طی سخنانی اظهار داشت: زمانیکه انسان قصد رفتن به دنیای باقی را دارد باید برای خود زاد و توشه ای فراهم نماید و برای هر یک از مواقف مرگ هدیه ای آماده نماید.
وی افزود: هدایایی که انسان باید برای دو فرشته الهی یعنی نکیر و منکر آماده نماید، در نوع خود مهم و حیاتی است، چرا که این دو مأمور سؤال، در قبر هستند تا بتوان از این طریق پرسشگری را سهل کرد و به راحتی از این موقف سخت عبور نماید.
سخنران حرم بانوی کرامت خاطر نشان کرد: اعتقاد و باور به فرشتگان و ملائکه جزو اعتقادات عمومی است و انسان باید به ملائکه اعتقاد داشته باشد؛ ملائکه در بین مردم وجود دارند و به منازلی که قرآن قرائت می شود رفت و آمد دارند.
استاد حوزه علمیه تأکید کرد: هدایای مخصوص نکیر و منکر چهار مورد است که اولین آنها، صدق لسان است، چرا که انسان دروغگو بر اساس آیات قرآن کریم هم منافق است و هم فاسق و خائن می باشد.
وی یادآور شد: انسان حتی به مزاح هم نباید دروغ بگوید، چرا که دروغگویی اعتماد عمومی را در جامعه سلب می کند. در حقیقت دروغگویی نشانه حقارت بوده و جوانمردی را از بین می برد.
حجت الاسلام رفیعی در ادامه گفت: مسئولین باید جرأت صدق لسان و راستگویی را در قبال مردم داشته باشند و اگر نتوانستند به وعده هایی که دادند، عمل نمایند با صداقت تمام به مردم بگویند.
عضو هیئت علمی جامعه المصطفی خاطرنشان کرد: دومین هدیه برای نکیر و منکر ترک غیبت است؛ حق گویی و عدم گرایش به باطل و تواضع و فروتنی سومین و چهارمین هدیه ای است که انسان باید برای نکیر و منکر فراهم نماید، چرا که قبر نزدیک است و همه انسان ها دیر یا زود باید راهی این خانه ابدی شوند.