به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت معصومه سلام‌الله علیها، هادی محمودنژاد در نشستی در راستای لبیک به پیام رهبر معظم انقلاب مبنی بر کمک مؤمنانه به قشر آسیب‌پذیر که با حضور آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس و نماینده ولی‌فقیه در استان قم در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر برگزار شد، طی سخنانی اظهار کرد: هر چند قم پیش از این برای کار مؤمنانه قیام کرده بود اما با تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی اکنون یک رزمایش بزرگ در راستای کمک به محرومان آغاز شده است.
وی از توصیه آیت‌الله سعیدی به نهادها و مردم قم برای مشارکت در رزمایش بزرگ کمک مؤمنانه یاد کرد و گفت: آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) بنیان‌گذار اطعام ماه مبارک رمضان بوده و هر سال طرحی را برای برپایی سفره اطعام داشته است به‌عنوان نمونه سال گذشته ۴۵۰ هزار اطعام ساده و گرم انجام شده است.
قائم مقام تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) گفت: امسال با توجه به شرایطی که در کشور و قم وجود دارد برپایی سفره اطعام در حرم‌های مطهر امکان‌پذیر نیست به همین علت تلاش می‌کنیم تا این سفره را در منازل آسیب‌دیدگان و مردم داشته باشیم.
وی ادامه داد: امسال طرحی را با شعار کمک مؤمنانه، ضیافت کریمانه و سفره‌ای به وسعت یک شهر در دستور کار قرار داده‌ایم تا بتوانیم با مشارکت خیرین و بخش‌های مختلف یک میلیون اطعام را در سطح استان قم دنبال کنیم.
محمودنژاد با بیان اینکه هزار و ۲۰۰ بسته معیشتی حرم مطهر میان خانواده‌های نیازمند توزیع می‌شود، عنوان کرد: آستان مقدس در ۳۰ روز ماه مبارک رمضان هر روز بیش از ۳۳ هزار غذای ساده و گرم در استان قم توزیع می‌کند که در این راستا از ظرفیت خیرین استفاده خواهیم کرد.
وی از تهیه بسته‌های غذایی با ارزش ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان یاد و خاطرنشان کرد: ۱۰ هزار تومان برای غذاهای گرم و نزدیک به ۶ هزار تومان برای اطعام ساده پیش‌بینی شده است و شعار سفره‌ای به وسعت یک شهر به این معناست که اطعام ماه رمضان امسال برای کل استان از جمله روستاها و مناطق محروم انجام می‌شود.
معاون اجرایی آستان مقدس با اشاره به اینکه روزانه ۱۰ هزار پرس غذای گرم طی ماه مبارک رمضان در حرم مطهر پخت می‌شود، مطرح کرد: برای بسته‌بندی و پخت اطعام پیش‌بینی شده برنامه‌ریزی مورد نیاز انجام شده است که امیدواریم در ادامه مسیر از مشارکت خیرین نیز بیشتر بهره‌مند شویم.