به گزارش پایگاه خبری حرم مطهر حضرت مصومه سلام‌الله علیها، اکبر میرشکار روز گذشته در دیدار با آیت الله سعیدی تولیت آستان مقدس و نماینده ولی فقیه در استان قم، با بیان اینکه ما در سال گذشته نسبت به سال ۹۷، ۴۴ درصد افزایش درآمد داشته‌ایم، اظهار کرد: تمام تلاش ما این است که امانت مردم را خوب امانت‌داری کرده و به دست مستحقش برسانیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قم با بیان اینکه سرانه دریافتی هر یتیم کمیته امداد در استان قم نسبت به کشور رتبه نخست را دارد، افزود: یکی از کارهای خوب در سال گذشته پرداخت وام قرض الحسنه بدون کارمزد بوده است که در مجموع در سال ۹۸ به چهار هزار و ۵۱۸ مورد وام قرض الحسنه از پنج میلیون تومان تا ۱۵ میلیون تومان پرداخت کرده‌ایم و ۷۴۳ وام ودیعه با دوره بازپرداخت طولانی به افراد داده‌ایم تا مقداری از فشار اقتصادی خانوارها کم شود.

میرشکار با بیان اینکه کمیته امداد استان قم در سال گذشته ۱۰۳ میلیارد تومان وام اشتغال داده است، گفت: در سال گذشته هزار و ۴۱۲ مورد کمک هزینه ازدواج به دخترها و پسرها داده‌ایم و در مجموع ۱۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در سال ۹۸ برای جهیزیه کمک کرده‌ایم.

وی افزود: در بخش مسکن علاوه بر وام ودیعه مسکن به هزار و ۵۰۰ مددجو ماهیانه ۳۰۰ هزار تومان اجاره مسکن پرداخت می‌کنیم و خیّرانی هم هستند که خانه‌هایی را به صورت امانی واگذار می‌کنند تا خانواده‌های نیازمند چند سال در آن سکونت داشته باشند.

مدیرکل کمیته امداد استان قم با بیان اینکه در حوزه فرهنگی در حوزه آموزش معارف اسلامی و سبک زندگی آموزش‌هایی را ارائه کرده‌ایم، افزود: بخشی از فقر، نداری و مشکلات مردم از نبود آموزش‌های کافی در زمینه خانواده و تحصیل فرزندان است.
وی تصریح کرد: در دوران کرونا بیش از ۶ هزار عدد ماسک و بسته‌های بهداشتی توزیع و بیش از یک میلیارد تومان هم به صورت نقدی به خانواده‌ها کمک کردیم.

میرشکار اظهار کرد: امسال در ماه رمضان در اوج کرونا جشن نیکوکاری ما ۴۶ درصد و در حوزه اطعام ماه رمضان ۱۲۷ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته و پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای اطعام در این ماه مبارک جمع‌آوری شده است.

وی افزود: در این ۲۶ روز ماه رمضان آشپزخانه‌های مهدوی را راه اندازی کردیم و ۷۶ هزار پرس غذای گرم تا دیروز توزیع کردیم و ۱۴ هزار پرس غذای گرم را نیز آستان مقدس به کمیته امداد داده است که توزیع کرده‌ایم و به برخی از خانواده‌ها نیز روزانه دو وعده غذا داده‌ایم.

مدیرکل کمیته امداد استان قم با توجه به برگزاری نشدن نماز عید فطر امسال در حرم مطهر، به موضوع جمع آوری زکات فطریه اشاره و خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی کرده‌ایم که فطریه‌ها را از مساجد و مکان‌های عمومی جمع‌آوری و بلافاصله وارد حساب نیازمندان کنیم.