به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، آیت الله سید محمد سعیدی در مراسم خطبه خوانی به مناسبت شکرگزاری ماه رمضان و بازگشایی درب های حرم مطهر بانوی کرامت طی سخنانی اظهار کرد: بر اساس روایت هیچ گرفتاری و بلایی نیست مگر اینکه نعمتی از خداوند آنرا در میان گرفته است و پیام این روایت این است که وقتی انسان دچار بلا و گرفتاری می شود خداوند بلا را به گونه ای قرار می دهد که اطراف بلا با نعمات احاطه شده است.

وی افزود: جامعه و انسانی که گرفتار شده باید با بصیرت و دقت نعمات الهی را در اطراف بلا و گرفتاری ببیند.

تولیت حرم بانوی کرامت خاطر نشان کرد: در دوران شیوع ویروس منحوس کرونا با وجود سختی ها و خسارت ها، مردم دراوج ایمان و ولایت مداری، صبر و پایمردی داشته و مساوات و دلسوزی نسبت به آسیب دیدگان را مورد توجه قرار دادند به همین علت امداد رسانی و مشارکت خیران، جهاد گران، پرستاران، پزشکان و ارشادات رهبری غیرقابل وصف و بسیار ستودنی است.

آیت الله سعیدی اضافه کرد: امتیازی که دنیای درگیر کرونا از آن بی بهره است اما مردم ایران توانستند به خوبی از آن استفاده کنند.

امام جمعه قم یادآور شد: یکی از خسارات ها و تنگناها بسته شدن حرم بانوی کرامت، مسجد جمکران، بقام متبرکه و تعطیل شدن مراسمات مذهبی بود اما مردم با ایمان، تلخی این دوران را تحمل کردند و اکنون به حول و قوه الهی در آستانه بازگشایی هستیم.

وی افزود: از مقام معظم رهبری بابت تذکرات در خصوص بازگشایی حرم ها تشکر قدردانی میکنیم و همچنین از کادر درمان، پرستاران، جهاد گران طلبه و دانشجو، خیران و… که در خط مقدم بودند سپاسگزاریم.

سعیدی در ادامه گفت: رسانه ملی و استانی نیز در این ایام بسیار خوب عمل نمود که جای تشکر دارد همچنین در این روز عزیر درود و سلام میفرستیم به روان شهدای دفاع مقدس، شهدای سلامت، شهدای آزاد سازی خرمشهر، شهدای مدافع حرم و شهید سلیمانی و یارانش که جان خود را نثار انقلاب نمودند.