به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله فرحزاد در سخنرانی یکشنبه شب حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه آیت الله بهجت فرمودند راه رسیدن به خدا این است که محبت خدا در دل انسان جای بگیرد، اظهار کرد: انسان رنگ و بوی کسی که دوست دارد را می‌گیرد بنابراین محبت خدا راه میانبر است و برای رسیدن به محبت خدا فرمودند زیاد صلوات بر محمد و آل محمد بفرستید.

وی با بیان اینکه در آیات و روایات سفارش به سیر و سفر شده است، گفت: سیر و سفر باید یا برای زیارت، یا کسب معاش و یا عبرت باشد که انسان آثار گذشتگان را ببیند و عبرت بگیرد و خوب است که انسان در سفرها به دیدار علما و اولیاء خدا برود زیرا انسان در ملاقات با اولیای خدا چیزهایی را می‌بیند و می شنود که باعث عبرت و تقویت ایمان می‌شود.

کارشناس مذهبی حرم بانوی کرامت گفت: از شیخ بهایی نقل شده که گفتند در بیابانی می رفتم که چوپانی را دیدم در بیابان مشغول چرای حیوانات بود؛ همین که وقت اذان شد رو به آسمان کرد و از خدا خواست که از گوسفندان محافظت کند تا نماز بخواند شیخ بهایی می فرماید دیدم یگ گرگ آمد و از گوسفندان محافظت کرد تا او نمازش را خواند؛ شیخ  بهایی می گوید من صبر کردم تا نمازش تمام شد بعد جلو رفتم و از او سؤال کردم که از کی گرگ با گوسفند آشتی کرده؟ او گفت از وقتی من با خدا آشتی کردم.

وی با بیان اینکه انسان‌های زیادی در جاهای مختلف از اولیای خدا هستند، گفت: امیرالمؤمنین (ع) می فرمایند هیچ انسانی را تحقیر نکنید زیرا خدا ولیّ خود را در میان خلق مخفی کرده است بنابراین اینطور نیست که فقط انسان‌های تحصیل کرده انسان های خوبی باشند بلکه بسیاری از اولیاء خدا از انسان های مکتب نرفته بودند.

فرحزاد با بیان اینکه ما نباید حقایق را به خاطر تمسخر برخی از انسان‌های نادان کتمان کنیم، گفت: در قرآن آمده است که سلیمان نبی با مورچه و هدهد حرف زدند و حتی مورچه سلیمان نبی را نصیحت کرد که حکومت دنیا بر باد است؛ بنابراین اینکه آیت الله بهاء الدینی نقل می کنند که عده ای گرگ را به نام امیرالمؤمنین(ع) قسم دادند و گرگ از حمله به آنها منصرف شد اصلا بعید نیست زیرا اعتقاد ما این است که حیوانات درنده هم برخی از چیزها را می‌فهمند و به فرمان خدا عمل می‌کنند.