به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها،  آیت الله سیدمحمد سعیدی در دیدار مداحان نوجوان و جوان مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت(س) و همچنین مداحان استان قم که پیش از ظهر امروز در سالن محراب حرم بانوی کرامت برگزار شد، با اشاره به این روایت پیامبر(ص) که هر کسی دخترم فاطمه را دوست بدارد با من در بهشت است و هر کسی او را دشمن بدارد در آتش خواهد بود، اظهار کرد: محبت حضرت زهرا سلام الله علیها و اهل بیت(ع) یک امر عاطفی صرف نیست بلکه باید در عمل انسان هم اثرگذار باشد.

وی محبت اهل بیت(ع) را رمز کشش و کوشش دانست و گفت: اگر انسان اهل بیت را دوست داشته باشد به سمت آنها جذب می شود و برای رسیدن به آنها تلاش و جهاد می‌کند و این رمز مداحی اهل بیت است.

امام جمعه قم با بیان اینکه محبت اگر انسان را جذب کند ارزش دارد و اگر سبب پیروی و تبعیت نشود ارزشی ندارد، افزود: افرادی که از روی بی معرفتی دم از محبت می زنند و از پیروی و تبعیت از رفتار اهل بیت(ع) چیزی نمی‌گویند مسیر درستی را نمی‌روند زیرا محبت بدون تبعیت دروغ است.

وی خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن از زبان پیامبر(ص) می گوید اگر خدا را دوست دارید باید از رسول خدا تبعیت کنید که نشان می‌دهد محبت بدون اطاعت معنی ندارد.

سعیدی با اشاره به تأثیر زیاد بیان معارف اهل بیت(ع) در قالب شعر و هنر، گفت: گاهی یک خط شعر از یک موعظه بلند منطقی عارفانه تأثیر بیشتری دارد