به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، آیت الله سیدمحمد سعیدی در همایش ردای بهشتی که پیش از ظهر امروز از طرف مرکز خدمات حوزه های علمیه برای خانواده ۱۰۰ نفر از طلابی که اخیرا به لباس مقدس روحانیت مشرف شده اند برگزار شد، پوشیدن این لباس را ارزشمند دانست و اظهار کرد: تلبس به لباس روحانیت اقتضائاتی دارد و فردی که این لباس را بر تن می کند باید این اقتضائات را بپذیرد و بداند که این لباس، لباس سربازی حضرت ولی عصر(عج) در یک انتخاب آگاهانه و عاشقانه است.

وی گفت: خانواده های طلاب نیز باید به جایگاه خود توجه داشته باشند و نسلی از طلاب متولد و تربیت شود که تداوم و استمرار مسیر انقلاب را به دنبال داشته باشد.

امام جمعه قم با بیان اینکه التزام به چیزی التزام به لوازم آن را هم می‌طلبد، افزود: اگر کسی چیزی را پذیرفت اگر آن چیز لوازمی هم دارد باید به لوازم آن را نیز بپذیرد و این اقتضائات یا ایجابی و یا سلبی هستند یعنی وقتی انسان پذیرفت که ملبس به لباس روحانیت شود باید بپذیرد که او سرباز امام زمان(عج) است.

وی با بیان اینکه وقتی کسی سرباز امام زمان(عج) می شود انجام برخی کارها برای او ممنوع است، گفت: طلاب باید قبل از تشرف به لباس سربازی امام زمان(عج) اقتضائات آن را هم یاد بگیرند و رعایت کنند زیرا امروز طلاب و روحانیون به شدت مورد توجه مردم و رسانه های هستند و هر حرکت آنها می تواند تأثیر گذار باشد.

سعیدی با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رجب که از ماه های حرام است، گفت: این ماه در روایات به عنوان ماه خدا معرفی شده است که اسراری دارد و در این ماه سفره نورانی خدا گسترده است و خداوند پذیرایی ویژه دارد و باید اقتضائات ماه رجب را بدانیم و به آن ملتزم باشیم.

وی با اشاره به ویژگی خاص شهر مقدس قم که حرم اهل بیت(ع) است افزود: حرم اهل بیت یعنی جایی که همه اهل بیت(ع) در آن حضور دائمی دارند و اینکه مراجع و مقام معظم رهبری می فرمایند قم با شهر های دیگر فرق دارد به این خاطر است که قم آشیانه آل محمد صلوات الله علیها و آله است.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت گفت: آیت الله بهجت می فرمودند که امام هشتم یک بیرونی دارند و یک اندرونی که بیرونی منزل ایشان مشهد مقدس است و اندرونی منزل امام هشتم(ع) شهر مقدس قم است که محل حضور خاص امام رضا علیه السلام است.

وی تصریح کرد: قم برای طلاب جایی برای اسکان دائمی نیست بلکه جایی است که طلاب در دین تفقه پیدا کنند و برای انجام رسالت دینی خود به شهرهای خود مراجعه کنند و انوار اهل بیت(ع) را در همه جای عالم گسترش دهند.

سعیدی با بیان اینکه ما باید اقتضائات نظامی که در آن قرار داریم را هم بدانیم و به لوازم آن ملتزم باشیم، تصریح کرد: به برکت انقلاب اسلامی خداوند نظامی را برای ما مقرر کرد که افراد قبل از ما آرزوی چنین نظامی را داشتند که مستقل باشد و از ارزشهای خودش حرف بزند و هرچه به صلاح خودش است عمل کند.

وی با بیان اینکه افرادی که با رأی مردم روی کار می آیند باید به این مردم خدمت کنند و از دعواهای جناحی پرهیز کنند، افزود: مسئولان نباید ابزار دست دشمن شوند و در زمینی که دشمن برای آنها طراحی کرده است بازی کنند زیرا دشمنان در ظاهر آراسته هستند ولی باطنشان کثیف است و با خدا و دین دشمن هستند.

امام جمعه قم افزود: یکی از اقتضائات ماه رجب این است که انسان در قدم اول از خود بگذرد تا بتواند دستاوردی برای خدا و اهل بیت(ع) داشته باشد و کاری که خدا از ما می خواهد را انجام دهیم زیرا اگر عبد خدا باشیم به عرش می رسیم.