به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، آیت الله سیدمحمد سعیدی در دیدار شهردار شیراز که روز گذشته در سالن محراب حرم مطهر بانوی کرامت انجام شد، اظهار کرد: در آیه ۱۳۸ سوره بقره سخن از رنگ خدا است و به مؤمنین تفهیم شده که باید در زندگی خود رنگ الهی بگیرید زیرا بهترین رنگ است.

وی با بیان اینکه ما انسان ها نمی توانیم رنگ پذیر نباشیم و به جناح و خطی وابسته نباشیم، گفت: انسان یا قلبا و یا عملا متصل به یک جریان و فکر است مانند ما شیعیان که پیرو و محب اهل بیت(ع) هستیم و بر اساس محبتی که به اهل بیت(ع) داریم رنگ آنها را گرفته ایم.

تولیت حرم بانوی کرامت با بیان اینکه در قرآن و روایات نسبت به رنگ گرفتن ها هشدار داده اند، گفت: در روایات ما افرادی که رنگ اهل بیت(ع) دارند را با تعبیر «منا» یاد کرده اند و افرادی که در مسیر اهل بیت(ع) قرار ندارند را با تعبیر «لیس منا» معرفی کرده اند.

وی با بیان اینکه همکاری آستان های مقدس هم از جلوه های رنگ الهی است، گفت: به طور کلی افرادی که در نظام اسلامی کار و خدمت می کنند رنگ اهل بیت(ع) را گرفته اند و موظف هستند هم خودشان، هم خانواده شان و هم همکاران خود را حفظ کنند و امیدواریم که در دهه کرامت این بصیرت و هشیاری را پیدا کنیم.

سعیدی با بیان اینکه احمد بن موسی(ع) بزرگترین خدمت را به اهل بیت(ع) در منطقه خود انجام داد، گفت: حضرت احمد بن موسی(ع) با وجود این که افرادی دور ایشان جمع شده بودند ولی ایشان همه را به سمت امام رضا علیه السلام سوق داد و این فتنه را قیچی کرد و نگذاشت که انحرافی در مسیر خداوند ایجاد شود و همه مردم این منطقه رنگ اهل بیت(ع) گرفتند.

اصنافی شهردار شیراز در این دیدار با بیان اینکه ما به دنبال این هستیم که در راستای تعظیم شعائر الهی و تکریم خاندان اهل بیت(ع) قدمی برداریم، افزود: شیراز بنا بر تأکید مقام معظم رهبری سومین حرم اهل بیت شناخته شده است و تمام ویژگی ها و شاخصه های شیراز در سایه وجود حضرت احمد بن موسی(ع) تعریف می‌شود.

وی با بیان اینکه کمیسیون سومین حرم اهل بیت(ع) در شورای شهر شیراز تشکیل شده است، گفت: یادروز حضرت احمد بن موسی(ع) که در تقویم رسمی وارد شد فصلی در خدمت گزاری به خاندان اهل بیت(ع) در شهرداری شیراز باز شد و در معرفی احمد بن موسی(ع) و دیگر امام زادگان شیراز اقدامت خوبی صورت گرفت و در دهه کرامت امسال نمایشگاه عکس سه حرم در مشهد، قم و شیراز برپا شده است.

شهردار شیراز با بیان اینکه یکی از ورودی های اصلی حرم احمد بن موسی(ع) و یکی از صحن های این حرم مطهر به نام حضرت معصومه سلام الله علیها نام گذاری شده است، گفت: ما در شهر شیراز هم نامگذاری های اهل بیتی را دنبال می‌کنیم و طرح نامگذاری یک خیابان به نام حضرت معصومه سلام الله علیها در شیراز در دستور کار است.

همچنین در این دیدار مهدی کلانترزاده مدیر روابط عمومی شهرداری قم با اشاره به تبادل بین شهرها و استان های مختلف اظهار کرد: شهرهای زیارتی با توجه به رسالتی که در مقوله زیارت و خدمت به زائران اهل بیت(ع) دارند برنامه های فرهنگی را در این راستا اجرا می کنند که از آن جمله می توان به برگزاری هفته فرهنگی شیراز در شهر مقدس قم در دهه کرامت اشاره کرد.