به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، آیت الله سید مهدی میرباقری طی سخنانی در شام عید غدیر در شبستان امام خمینی(ره) حرم بانوی کرامت گفت: خداوند در خصوص غدیر می فرماید نعمت را بر شما تمام کرده ام و دینی که برای هدایت و دستگیری شما لازم بود در مرتبه کمال در اختیار شما قرار دادم و تکلیف سختی که خداوند بر دوش نبی گرامی اسلام نهاده بودند به سرانجام رسید.

وی افزود: صحنه غدیر در ظاهر کاملا موفق به انجام رسید و همگی و حتی منافقانی که بعدا صف بندی نمودند بیعت کردند و سنگینی ماموریت به واسطه ابلاغ رسالت الهی کاهش پیدا کرد.

استاد حوزه علمیه اظهار داشت: حقایق هستی ازعالم بالا بر زمین نازل می شود و زمانیکه خداوند پیامبری را مبعوث می نماید به واسطه این پیامبر حقایقی از عالم بالا بر زمین نازل می‌شود که قبلا وجود نداشته است.

میرباقری تاکید کرد: تمام اسماء حسنای الهی در وجود امام معصوم خلاصه می شود و می‌توان از طریق امام معصوم به سمت هدایت الهی حرکت نمود.

وی خاطرنشان کرد: وقتی حضرت علی علیه السلام در روز غدیر به جانشینی نصب می‌شود معنایش این است که می توان از طریق حضرت به حقایق هستی دست پیدا کرد چرا که با منصوب شدن حضرت به عنوان ولی و جانشین تمام درهای الهی برای انسان‌ها مفتوح می‌شود.

سخنران حرم بانوی کرامت یادآور شد: تمام طرح شیطان و دشمن این بود که تلاش نمودند این حقیقت الهی در روز غدیر نازل نشود و بعد از غدیر هم تلاش نمودند این باب الهی را مسدود نمایند و مانع از دسترسی انسان‌ها به این حقیقت الهی شوند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: طبق آیات سوره تکاثر، دشمنان تلاش می کنند از طریق ثروت و شهرت بیشتر مردم را مشغول نمایند در حالیکه باطن و نتیجه تکاثر جهنم و عذاب الهی است و شیطان و دشمنان تلاش می کنند انسان‌ها را از بزرگترین نعمت الهی که نعمت ولایت است غافل نمایند.

وی در ادامه گفت: در روز غدیر تمام نعمات الهی به صورت کامل تمام شده است و شیطان بساط  تکاثر را برپا می‌کند که انسان‌ها از این نعمت حقیقی روز غدیر غافل شوند.

میرباقری خاطر نشان کرد: سوال اصلی در روز قیامت یک کلمه است و این است که سوال می کنند چرا با وجود حضرت‌علی علیه السلام که بهشت حقیقی و نعمت حقیقی بود به سمت جهنم پیش رفتید؟

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی تاکید کرد: غدیر روز گشوده شدن باب رحمت واسعه الهی و روزی است که باب «بیت‌علوی» برای انسان‌ها باز شد و تمام شیاطین از ضربه زدن به دین اسلام مایوس شدند.

سخنران حرم بانوی کرامت یادآور شد: اگر انسان‌ها از این نعمت ولایت غافل شوند خداوند برکات این نعمت را از بین خواهد برد و انسان‌ها در وادی برهوت رها خواهد شد.

وی اظهار داشت: در روزغدیر بابی برای بندگی باز شده است که قبل از غدیر وجود نداشت به همین خاطر لازم است بعد از روز غدیر تقوای حقیقی و کامل را کسب نماییم که معنای این تقوا این است که با تمام وجود تسلیم حضرت‌علی علیه‌السلام باشیم.

میرباقری اظهار داشت: حرکت در وادی تسلیم بعد از روزغدیر امری لازم است چرا که بدون تسلیم حقیقی نمی‌توان به قله اصلی تقوا رسید.

وی گفت: محور و ریسمان الهی که بتواند اجتماع قلوب نماید و حاوی تمام اسماء حسنای الهی باشد وجود مبارک حضرت علی علیه‌السلام و ولایت حضرت است چرا که خداوند می‌دانست بعد از رحلت نبی گرامی اسلام امت اسلام دچار تفرقه خواهد شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید داشت: وقتی بر مدار حضرت‌علی علیه‌السلام برادری و وحدت شکل بگیرد اگر انسان قدر نداند بیچاره خواهد شد و به نکبت دچار خواهد شد.