به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها، آیت‌الله سید مهدی میرباقری طی سخنانی در سومین شب محرم در شبستان امام خمینی(ره) حرم بانوی کرامت گفت: حقایقی که در عالم هستی مشاهده می‌شود جدای از پرده‌های ظاهری یک وقایع باطنی و غیبی هم دارد که در کلام ائمه معصومین پرده‌های غیبی بازگو می‌شود.

وی اظهار داشت: اسرار قیام حضرت سید‌الشهدا در حماسه کربلا حمد، صلوات بر نبی خدا و تقدیرات خداوند است و طرح سید‌الشهدا ذیل طرح نبی خدا در اقامه توحید است.

میرباقری افزود: همراهی با سید‌الشهدا و اجابت دعوت حضرت در سایه تغییر نگاه انسان به مقوله مرگ روی می‌دهد.

استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: انس اصحاب عاشورایی با مرگ باعث می‌شود که آن ها تا لحظات آخردر کنار حضرت پایداری کنند چون با مرگ انس داشته و مرگ در کنار سید‌الشهدا را برایشان حل شده بود.

سخنران حرم بانوی کرامت تاکید کرد: شیطان در واقعه کربلا با تمام قوا حاضر شده بود تا طرح سید‌الشهدا را به شکست بکشاند و هر چه زمان به ظهر عاشورا نزدیک می‌شد لحظات سخت‌تری نسبت به سید‌الشهدا عارض می‌شد.

وی خاطر نشان کرد: فعل و رفتار اصحاب سید‌الشهدا در واقعه کربلا بی‌نظیر است چرا که وفا و تسلیم حقیقی در مقابل ولی خدا در عالم هستی توسط اصحاب به معنای حقیقی کلمه صورت گرفت.

میرباقری یادآور شد: صحنه‌های امتحان امام حسین علیه‌السلام در واقعه کربلا بسیار سخت بود اما هیچ ضعفی در سید‌الشهدا مشاهده نمی شود و در کمال زیبایی این صحنه‌ها شکل گرفته می‌گیرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه گفت: لازم است نگاه انسان به مرگ تغییر کند و آن را ادامه حیات بداند تا به سعادت اخروی برسد چرا که دار دنیا پیچیده با سختی‌هاست.

وی تاکید کرد: اصحاب عاشورایی شهادت در رکاب حضرت را به عیش دنیایی ترجیح دادند و به مقامی رسیدند که برای شهادت لحظه شماری می‌کردند و توشه خود را مهیا و آماده کوچ از دنیا بودند.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی خاطرنشان کرد: عالم آخرت محل آسایش و خوشی برای مومن است در حالی که دنیا سراسر سختی است به همین خاطر مومن سختی‌های دنیا را به عنوان توشه در نظر می‌گیرد و سبک‌بال به سمت آخرت مهاجرت می‌کند.

میرباقری افزود: حضرت سید‌الشهدا در تمامی ماموریت‌های الهی خودشان منتظر شهادت و منتظر ملاقات با خداوند بودند.

سخنران حرم بانوی کرامت تاکید کرد: پیوند با خداوند مایه آرامش قلب است به همین خاطر باید انسان مومن همواره نقطه اتصال خود را مستحکم نماید تا به حملات و آسیب‌های شیطان دچار نشود.