به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت‌ معصومه سلام‌الله‌علیها، حجت‌الاسلام و المسلمین سید حسین مومنی طی سخنانی ، بعد از نمازعصر روز تاسو‌عا در حرم بانوی کرامت اظهار داشت: سید‌الشهدا جهت حرکت و قیام خودشان شرایط مختلفی را بیان می فرمایند به همین خاطر کسانی می توانند همراه امام باشند که این شرایط را کسب کرده باشند.

استاد حوزه‌علمیه خاطر نشان کرد: سند چشم‌انداز سیر و سلوک عاشورایی سید‌الشهدا نیاز به انسان‌هایی دارد که در مرحله عمل بتوانند آن را انجام بدهند.

مومنی تاکید کرد: معیت در کنار امام معصوم باید تا لحظه آخر باشد به همین خاطر کسانی می‌توانند به مقام معیت برسند که اهل بذل جان ، مال و آبروی خودشان باشند.

سخنران حرم بانوی کرامت یادآور شد: حضرت‌ عباس‌ علیه‌السلام مطیع محض سیدالشهدا بود و سید‌الشهدا هم هیچ نگرانی از خیمه‌ها نداشتند چون قمربنی‌هاشم همچون کوه استوار در معیت امام حسین علیه‌السلام بود.

مومنی افزود: حضرت عباس علیه‌السلام قریب به ۴۰ سال در کنار امام حسین علیه‌السلام بود اما یکبار حضرت را برادر خطاب نکردند بلکه در همه حال حضرت سیدالشهدا را مولا و آقا خطاب می‌کردند.

وی افزود: حضرت عباس علیه‌السلام حتی یکبار شک و تردید نسبت به فعل و قیام امام حسین علیه‌السلام نداشتند و زمانی‌که دشمنان امان‌نامه برای حضرت آوردند جواب منفی دریافت کردند.

مومنی در ادامه گفت: وفاداری حضرت عباس علیه‌السلام از دیگر شاخصه‌های حضرت عباس علیه‌السلام بود و تا لحظه آخر به امام حسین علیه‌السلام وفادار ماند.