به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی شب گذشته از عمود ۱۰۸۰ مسیر پیاده‌روی نجف به کربلا گذر و در موکب آستان مقدس قم حضور یافت و از روند خدمت‌رسانی به زائران بازدید کرد.

تولیت آستان قدس رضوی در دیدار با هادی محمودنژاد مدیر موکب و معاون اجرایی آستان مقدس بانوی کرامت ضمن تقدیر از تلاش‌های خادمان موکب آستان مقدس در راستای میزبانی از زائران اربعین اظهار کرد: همانطور که زیارت امام حسین(ع) دارای ثواب و پاداش ویژه است خدمت به زائران امام حسین(ع) نیز از یک پاداش ویژه برخوردار است.

وی با اشاره به ضرورت مشارکت آستان‌های مقدس در حماسه بزرگ اربعین گفت: تنوع و گستره خدمات در موکب آستان قم قابل تقدیر است.

محمودنژاد نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام و خیرمقدم تولیت آستان مقدس قم عنوان کرد: تلاش ما این است که بتوانیم به بهترین شکل ممکن از زائران اربعین میزبانی کنیم.

وی با اشاره به حضور ۲۵۰ خادم در موکب حرم حضرت معصومه(س) تصریح کرد: خدمات مختلف رفاهی، درمانی، مراسمی، فرهنگی، فنی تخصصی، تعمیراتی و رسانه‌ای در موکب آستان مقدس به زائران ارائه می‌شود.

مدیر موکب آستان مقدس قم با بیان اینکه روند خدمت‌رسانی به زائران از ۱۵ شهریورماه آغاز شده است، اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها قرار بود از صبح ۱۷ شهریورماه خدمات موکب آغاز شود اما با توجه به استقبال قابل توجه زائران، دو روز قبل از موعد مقرر و ۱۲ روز مانده به اربعین خدمات موکب آغاز شد.