به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها، حجت الاسلام والمسلمین رفیعی شب گذشته در حرم بانوی کرامت اظهار داشت: با شهادت یک امام معصوم، امامت امام بعدی آغاز می شود به همین خاطر از نهم ربیع الاول امامت حضرت مهدی(عج) آغاز می شود.

وی افزود: وجود امام معصوم در جامعه همانند یک پدر دلسوز و مظهر مهر و محبت و دوستی نسبت به مردم و همانند یک برادر شفیق است.

استاد حوزه علمیه خاطر نشان کرد: متاسفانه عده ای امام زمان(عج) را با جنبه قهری معرفی می کنند اما نسبت به جنبه عاطفی و محبت حضرت غافل هستند.

رفیعی تاکید کرد: این طبیعی است که امام معصوم هر زمان ظهور نمایند دشمنان و منکرانی خواهند داشت و حضرت نیز با دشمنان اقدام قهری خواهند کرد اما عموم مردم و مسلمانان و حتی مسیحیان به حضرت ایمان می آورند و مورد محبت امام زمان(عج) قرار خواهند گرفت.

وی یادآور شد: به فرموده امام رضا علیه‌السلام امام معصوم، رفیق صمیمی، پدر مهربان و دلسوز، برادر همراه ، همانند مادر مهربان به فرزند شیرخوار و پناهگاه مردم در سختی هاست.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی افزود: امام زمان علیه‌السلام، امام رحمت و امام مهربانی و رحمت واسعه الهی است.

سخنران حرم بانوی کرامت در ادامه گفت: دست تقدیر الهی اینگونه بوده امام زمان علیه‌السلام در پرده غیبت به سر ببرند که دارای حکمت الهی است اما مردم همواره از فیوضات امام بهره‌مند هستند.

وی اظهار کرد: امام زمان علیه‌السلام یک امام ساکت نیست بلکه یک امام حاضر در صحنه و امام تمامی قلوب هست و ما همگی منتظر ظهور حضرت هستیم چرا که حضرت در جامعه حاضر هستند اما ما مشاهده نمی‌کنیم.

رفیعی تاکید کرد: از محورهای محبت امام زمان علیه‌السلام نسبت به مردم این است که حضرت همواره در حق مردم و شیعیان و تک تک اقشار جامعه، دعا می‌کنند.

استاد حوزه علمیه خاطر نشان کرد: غمخواری امام معصوم برای مردم از دیگر جلوه های محبتی امام است چرا که امام رضا علیه السلام می فرمایند هر زمان که شیعیان ناراحت بشوند ما هم ناراحت می شویم.

وی افزود: قدر مسلم این است که امام زمان(عج) همواره غمخوار شیعیان است و غم و اندوه شیعیان باعث غم و اندوه امام می شود.

رفیعی اظهار داشت: توجه به نامه اعمال پیروان، از دیگر جلوه های محبتی امام معصوم در حق پیروان است و همان نقشی که دیگر ائمه معصومین نسبت به پیروان خود داشتند، امام‌زمان علیه‌السلام نسبت به شیعیان دارند.

وی تاکید کرد: ما شیعیان اعتقاد داریم اگر حجت خداوند در روی زمین نباشد هر آینه زمین آرامش نخواهد داشت و همیشه در جامعه یک امام معصوم وجود دارد که نظیر ندارد.

سخنران حرم بانوی کرامت یادآور شد: امام زمان علیه‌السلام هیچگاه پیروان خود را در دوران غیبت رها نکرده اند بلکه دست شیعیان را به دست علما سپرده اند و از ملحق شدن به فرقه های انحرافی نهی کرده اند چرا که بدنه اصلی حوزه ها و مرجعیت سالم است.

وی افزود: امروزه با طیفی از جوانانی مواجه هستیم که بر اثر تبلیغات دشمن دچار هیجانات شده اند به همین خاطر باید این جوانان بیشتر دقت داشته باشند و تاریخ غیبت را از ابتدا تا کنون مطالعه نمایند.

رفیعی تاکید کرد: مرحوم کلینی‌ها، شیخ طوسی‌ها، شیخ صدوق‌ها، علامه امینی‌ها، و… سالیان سال زحمات زیادی برای حفظ دین اسلام کشیده اند تا دین اسلام به انحراف کشیده نشود.

وی در پایان گفت: لازم است فضاهای فرهنگی و ورزشی بیشتری در جامعه فراهم شود تا جوانان بتوانند اوقات فراغت خود را به صورت سالم سپری کنند و مغلوب شبکه های ماهواره ای ضد انقلاب نشوند چرا که جوانان سرمایه های اصلی نظام هستند و دشمن نیز امنیت جامعه را نشانه گرفته است.