به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، آیت الله سیدمحمد سعیدی در یکی از سلسله نشست‌های شخصیت‌شناسی حضرت معصومه سلام‌الله علیها که امروز ویژه خادمان افتخاری خواهر حرم بانوی کرامت در شبستان حضرت زهرا سلام الله علیها حرم مطهر برگزار شد، با تبریک میلاد امام حسن عسکری علیه السلام اظهار کرد: در زمان امام حسن عسکری علیه السلام ملاقات ها و دیدارهای مردمی زیاد شد و ایشان شیعیان را برای دین داری و ولایت مداری در عصر غیبت آماده کردند.

وی با اشاره به پخش شایعات فراوان دشمنان نسبت به امام حسن عسکری علیه السلام و امامت بعد از ایشان، گفت: مانند عصر ما که اگر چند روز مقام معظم رهبری دیدار و سخنرانی نداشته باشند دشمنان شایعات بی اساس می سازند در آن زمان نیز شایعات فراوانی پیرامون وجود امام عصر عجل الله فرجه الشریف مطرح می شد که با درایت امام حسن عسکری علیه السلام شیعیان از این شایعات در امان ماندند.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت در بخش دوم سخنان خود با بیان اینکه عنوان خادم عنوان خاصی است که شرافتش را از جایی و کسی که به او خدمت می شود می گیرد، ابراز کرد: اگر کسی خادم جایی باشد که شرافت ندارد و یا به شخصی خدمت می کند که ظالم و اختلاس گر است این خدمت ارزشی ندارد و انسان را وابسته و وامدار شر می کند.

وی گفت: افرادی که توفیق خدمت به حضرت معصومه سلام الله علیها را دارند کرامت و شرافتشان به خاطر حضرت معصومه سلام الله علیها و حرم ایشان است و این وابستگی ملزوماتی دارد که مهمترین ملزومات آن معرفت و شناخت نسبت به حضرت معصومه سلام الله علیها و خاندان ایشان است.

سعیدی با بیان اینکه معرفت در فرهنگ خادمی از اهمیت بالایی برخوردار است افزود: خادمان حرم مطهر باید همواره به دنبال افزایش سطح معرفت خود نسبت به حضرت معصومه سلام الله علیها باشند زیرا هم در دنیا و هم در آخرت بر اساس این معرفت است که به انسان درجات می دهند و افراد مشمول شفاعت و بهشت می شوند.

وی دومین الزام خادمی حرم اهل بیت علیهم السلام را التزام عملی نسبت به اعتقادات عنوان کرد و گفت: برخی می دانند که وظیفه خادم اهل بیت علیهم السلام چیست ولی در عمل کوتاهی می کنند که در این صورت رضایت حضرت معصومه سلام الله علیها را از دست خواهند داد.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه خادم حرم حضرت معصومه سلام الله علیه علاوه برمعرفت و التزام عملی باید قم را حرم اهل بیت علیهم السلام بداند، گفت: خادم باید در هر جای قم که باشد کاری که اهل بیت علیهم السلام از آن ناراضی باشند را انجام ندهد و به حسن رفتار در میام مردم شهرت داشته باشد.

وی با بیان اینکه یکی از نکات مهم در مورد حضرت معصومه سلام الله علیها شرافت خانوادگی ایشان است، گفت: در زیارت نامه معصومین علیهم السلام بر اصالت خانوادگی شان تأکید شده است زیرا این یک اصل است که ارتباط گیری با افراد را تعریف می کند.

سعیدی با بیان اینکه کسی که اصالت خانوادگی داشته باشد حریم نگهدار می شود، افزود: امیرالمؤمنین علیه السلام در نامه‌ای به مالک اشتر فرمودند اگر می خواهی نیرو بگیری سراغ افرادی برو که از نظر خانوادگی شرافت و اصالت دارند و در قران نیز در رابطه با حضرت یوسف علیه السلام و حضرت مریم سلام الله علیها به شرافت و اصالت خانوادگی آنها اشاره شده است.

وی با بیان اینکه امام سجاد علیه السلام نیز در مجلس شام بر اصالت خانوادگی خود تأکید کردند، گفت: حضرت معصومه سلام الله علیها از شرافت و اصالت خانوادگی برخوردار بودند و این موضوع در زیارت نامه ایشان تأکید شده است بنابراین باید بدانیم که در چه حرمی خدمت می کنیم و خود را وابسته به چه فرد و خانواده ای می دانیم.