به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسین مؤمنی، شب گذشته در محفل معارفی حرم مطهر بانوی کرامت در شبستان امام خمینی(ره)، با اشاره به فرازهایی از وصیت‌های فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها، اظهار داشت: مولی الموحدین علی علیه‌السلام در مسجد حضور داشتند که به ایشان خبر دادند لحظات آخر عمر پربرکت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها است، امام(ع) بلافاصله بر بالین زهرای مرضیه سلام‌الله‌علیها حاضر شدند و حضرت فاطمه سلام‌الله‌علیها در وصیتی فرمودند؛ «إِذَا أَنَا مِتُّ فَتَوَلَّ أَنْتَ غُسْلِي وَ جَهِّزْنِي وَ صَلِّ عَلَيَّ وَ أَنْزِلْنِي قَبْرِي وَ أَلْحِدْنِي وَ سَوِّ اَلتُّرَابَ عَلَيَّ وَ اِجْلِسْ عِنْدَ رَأْسِي قُبَالَةَ وَجْهِي فَأَكْثِرْ مِنْ تِلاَوَةِ اَلْقُرْآنِ وَ اَلدُّعَاءِ فَإِنَّهَا سَاعَةٌ يَحْتَاجُ اَلْمَيِّتُ فِيهَا إِلَى أُنْسِ اَلْأَحْيَاءِ»

وی افزود: فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها ضمن تأکید بر حضور امام(ع) بر قبر مطهرشان و تداوم درد و دل با فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها  می‌فرمایند؛ یا علی جان، خودت متولی غسل و کفنم شو و خودت بر من نماز بخوان و با دست خود مرا در قبر بگذار و خودت لحدها را روی پیکرم بچین.

سخنران حرم مطهر بانوی کرامت گفت: زهرای مرضیه(س) در وصیت‌نامه خود آوردند «علی جان، خودت بر روی قبرم خاک بریز» این قسمت جان‌سوزترین جمله فاطمه زهرا(س) است، حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها از امام علی علیه‌السلام می‌خواهند تا بعد از خاک‌سپاری بر سر قبر مطهرشان بنشینند و قرآن تلاوت کنند؛ چرا که در آن لحظه میت نیاز به انس با زنده‌ها دارد.

وی وصیت بر دفن شبانه و در خفا را از دیگر فرازهای وصیت زهرای اطهر سلام‌الله‌علیها دانست و اذعان داشت: در فرازهایی از وصیت‌نامه مکتوب زهرای مرضیه سلام‌الله‌علیها بعد از ثنای ذات اقدس الهی و ذکر شهادتین، چنین آمده است؛ «… یا عَلِیُّ اَنَا فاطِمَةُ بَنتُ مُحَمَّدٍ(ص) زَوَّجْنَی اللهُ مَنْکَ لأکونَ لَکَ فِی الدُّنیا وَ الاخِرةِ، اَنْتَ اَوْلی بِی مِنْ غَیْرِی، حَنِّطْنی و غَسِّلْنِی و کَفِّنِّی بِاللَّیلِ وَ صَلِّ عَلَیَّ وَ ادْفِنِّی بِاللَّیْلِ وَ لا تُعْلِمْ اَحَداً وَ اَسْتَوْدِعُکَ اللهَ و اقْرَءُ عَلی وُلْدِی السَّلامَ اِلی یَومِ الْقِیامَةِ» ای علی! من فاطمه دختر محمّد هستم. خدا مرا به ازدواج تو درآورد تا در دنیا و آخرت برای تو باشم. تو از دیگران بر من سزاوارتری. حنوط و غسل و کفن‌کردن مرا در شب به انجام رسان و شب بر من نماز بگزار و شب مرا دفن کن و به هیچ‌کس اطّلاع نده. تو را به خدا می‌سپارم و بر فرزندانم تا روز قیامت، سلام و درود می‌فرستم.

مؤمنی در بخش پایانی سخنان خود تنها ماندن و بی‌کسی امام مسلمین را اصلی‌ترین غصه فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها دانست.